Jainais Ford Tourneo Custom

Vieglajam automobilim pielīdzināma braukšanas pieredze un neaprakstāmi moderns salons. 

Plaši pielāgojami sēdekļi, brīvroku tehnoloģija, dalītā gaisa kondicionēšanas sistēma, pārdomātas uzglabāšanas iespējas, kā arī cits aprīkojums nodrošina pirmklasīgu braukšanas pieredzi gan jums, gan jūsu pasažieriem.

Braukšanas pieredze

Jaunajā Tourneo Custom ietverts daudz funkciju, kas uzlabo braukšanas sajūtu un pieredzi. Piemēram, elektriski pielāgojams un apsildāms sēdeklis un pielāgojama stūre nodrošina ergonomisku salona izkārtojumu. Atsaucīgie vadības elementi ļaus jums saglabāt pārliecību visos braukšanas apstākļos – braucot lielā ātrumā, uz sausa vai slapja seguma, kā arī ar tukšu vai piekrautu automobili. Jums pieejams arī plašs autovadītāja palīgsistēmu klāsts, piemēram, palīgsistēma braukšanas uzsākšanai kalnā, griezes momenta vektorēšanas kontroles palīgsistēma un sānvēja ietekmes mazināšanas palīgsistēma.

PALĪDZ IEVĒROT ĀTRUMA IEROBEŽOJUMUS

Jaunais Tourneo Custom tagad aprīkots ar inteliģento ātruma palīgsistēmu, kas paredzēta labākas ātruma kontroles nodrošināšanai, ļaujot Jums koncentrēt uzmanību uz ceļu. Pirmkārt, ceļa zīmju atpazīšanas sistēmas kamera automātiski nosaka spēkā esošo ātruma ierobežojumu (ja tā ieslēgta) un pielāgo tam Jūsu maksimālo kustības ātrumu.

AUTOMĀTISKI PIELĀGOTIES SPĒJĪGA KRUĪZA KONTROLE

Izmantojot adaptīvās kruīza kontroles tehnoloģiju, Jūs izvēlaties, ar kādu ātrumu vēlaties braukt, un sistēma to uzturēs. Ja iebūvētais RADARA sensors konstatē priekšā braucošu transporta līdzekli, tas samazina ātrumu, lai uzturētu iepriekš iestatītu distanci. Kad priekšā transporta līdzekļu nebūs, sistēma palielinās ātrumu līdz Jūsu izvēlētajam. Sistēma Forward Alert ir tehnoloģija, kas ir daļa no adaptīvās kruīza kontroles un paredzēta, lai Jūs brīdinātu gadījumā, ja nejauši piebrauksiet pārāk tuvu priekšā esošajam transporta līdzeklim.  

TEHNOLOĢIJAS, KAS SAREDZ TO, KO NEVARAT IERAUDZĪT JŪS

Aklās zonas informācijas sistēmā tiek izmantoti RADARA sensori, kas “ierauga” transporta līdzekļus, kuri var atrasties Jūsu aklajā zonā. Sensori atrodas abās jaunā Tourneo Custom pusēs un brīdina jūs ar oranžu gaismas signālu, skaidri attēlojot to ārējā atpakaļskata spogulī.

Veiktspēja un efektivitāte

Jaunais Tourneo Custom ir aprīkots ar dažādām sistēmām, kas paredzētas veiktspējas un efektivitātes uzlabošanai. Kā dažas no sistēmām var minēt jauno Ford EcoBlue 2,0 l dzinēju, automātisko transmisiju, kas garantē efektīvāku pārnesumu pārslēgšanu, un automātisko Start-Stop.

GARI APKOPES INTERVĀLI ĪSĀKIEM DĪKSTĀVES PERIODIEM

Progresīvie Ford EcoBlue 2,0 l dzinēji ir izturīgi, uzticami un izceļas ar 60 000 km vai divu gadu apkopes intervāliem (atkarībā no tā, kurš nosacījums izpildās pirmais). Dzinējos nodilumam pakļautās detaļas arī ir veidotas tā, lai nodrošinātu ilgāku ekspluatāciju bez apkopes.

PRASĪBĀM ATBILSTOŠA VEIKTSPĒJA

Ford EcoBlue 2,0 l dzinējs ir progresīvs dīzeļdzinējs, kas atbilst Euro 6 izmešu standartam. Lai panāktu atbilstību konkrētajam standartam, tika izmantota katalītiskās sistēmas tehnoloģija. Šādus rezultātus mēs esam sasnieguši, nezaudējot veiktspēju un nepasliktinot braukšanas pieredzi.

PIEDEVA, KAS IZNĪCINA PIESĀRŅOJUMU

Selektīvajā katalītiskajā samazināšanas sistēmā tiek izmantots AdBlue®, uz urīnvielas/ūdens bāzes izgatavots šķidrums, kas nodrošina izplūdes gāzu NOx izmešu pārvēršanu slāpeklī un ūdenī. Pēc tam daļiņu filtrs samazina vairāk nekā 99% no transporta līdzekļa izplūdes gāzu cietajām daļiņām. Lai sistēma pareizi darbotos, jūsu Ford EcoBlue 2,0 litru motora AdBlue® tvertnē jāpilda AdBlue® šķidrums. Par nepietiekamu šķidruma līmeni informē sistēmas brīdinājuma lampiņas.

TĒRĒJIET MAZĀK DEGVIELAS, IZMANTOJOT AUTOMĀTISKO START-STOP SISTĒMU

Kad apstājaties pie luksofora vai jūsu automobilis darbojas tukšgaitā, stāvot rindā, šī tehnoloģija var automātiski izslēgt motoru (turpinot nodrošināt elektrību, piemēram, priekšējiem lukturiem, gaisa kondicionierim, radio un Ford SYNC sistēmai). Kad esat gatavs braukt, vienkārši nospiediet sajūga pedāli un, kā ierasts, izvēlieties pirmo pārnesumu, vai – gadījumā, ja automobilim ir automātiskā pārnesumkārba – nospiediet gāzes pedāli, un sistēma atkal tiks ieslēgta. Automātiskā Start-Stop sistēma ir sevišķi efektīva pilsētu ielās, kur degvielas patēriņa samazinājums var sasniegt līdz pat 10% (pilsētas cikls).​

MAZĀKS DEGVIELAS PATĒRIŅŠ AR AUTOMĀTISKO START-STOP SISTĒMU

Kad automobilis apstājas pie sarkanās gaismas vai gaida sastrēgumā, šī sistēma automātiski izslēdz dzinēju, turpinot nodrošināt jaudu tādām svarīgām iekārtām kā priekšējās gaismas, gaisa kondicionēšanas sistēma, radio un Ford SYNC. Kad esat gatavs turpināt braukt, vienkārši nospiediet sajūga pedāli un izvēlieties pirmo pārnesumu vai – ar automātisko transmisiju – nospiediet akseleratora pedāli, un sistēma atkal sāks darboties. Automātiskā Start-Stop sistēma ir ideāli piemērota braukšanai pilsētās vai mazpilsētās, jo tādos apstākļos var ietaupīt līdz pat 10% degvielas.

Komforts un ērtības

Plaši pielāgojami sēdekļi, brīvroku tehnoloģija, dalītā gaisa kondicionēšanas sistēma, pārdomātas uzglabāšanas iespējas, kā arī cits aprīkojums nodrošina pirmklasīgu braukšanas pieredzi gan jums, gan jūsu pasažieriem.

ĒRTA SĒDĒŠANA DAŽĀDOS VEIDOS

Tāpat kā stūre, autovadītāja sēdeklis ir pilnībā regulējams, lai jūs varētu atrast ērtāko braukšanas pozīciju. Ir iebūvēts arī roku balsts, savukārt regulējamais muguras balsts, priekšējo sēdekļu apsildes funkcija un elektriski regulējams vadītāja sēdeklis ir pieejams papildaprīkojumā. Jāpiemin arī konferences tipa sēdekļu izkārtojums, kurā otrās rindas sēdekļi tiek apgriezti ar skatu uz aizmuguri. Tādējādi iespējams izveidot dažādas sēdekļu konfigurācijas, lai paplašinātu pasažieru nodalījumu vai bagāžas nodalījumu, neizņemot kādu no sēdekļiem.

Ja jums nepieciešams paplašināts bagāžas nodalījums, atsevišķi iespējams izņemt otrās un trešās rindas sēdekļus. Tādējādi jūs varat pielāgot salona izkārtojumu atbilstoši nepieciešamajai bagāžas nodalījuma ietilpībai.

BRĪVROKU VADĪBA AR SYNC 3

SYNC 3 ir mūsu līdz šim progresīvākā sistēmas versija. Tā ir ātrāka un vieglāk lietojama, tai ir uzlabotas balss komandas un vēl vairāk funkciju. Jaunajai saskarnei ir lielākas pogas, kas atvieglo lietošanu, savukārt krāsu skārienekrāns tagad atpazīst pirkstu satuvināšanas un vilkšanas žestus, kas tiek lietoti viedtālruņos un planšetdatoros, padarot navigāciju vēl intuitīvāku. SYNC 3 sistēma ietver arī AppLink, Apple CarPlay un Android Auto, lai viedtālruņa informāciju būtu iespējams attēlot automobiļa skārienekrānā.

VISS SAVĀS VIETĀS – VISAM PIETIEKAMI DAUDZ VIETAS

Visā salonā, tostarp mērinstrumentu panelī, atrodamas bagāžas novietnes. Mērinstrumentu panelī izvietotajā novietnē ar vāku pieejama arī 12 V kontaktligzda, AUX-IN un standarta USB pieslēgvieta. 

Papildaprīkojumā pieejama arī 150 W, 240 V kontaktligzda, kas izvietota starp autovadītāja un pasažiera sēdekļiem.

Pārdomāts aprīkojums, piemēram, aizverams glāžu turētājs, pudeļu turētāji, klēpjdatoru un dokumentu novietnes zem sēdekļiem, novietnes durvīs un atlokāms galdiņš, ļauj uzturēt kārtīgu un tīru salonu.

DIVAS SLĪDDURVIS

Lai nodrošinātu labākas pielāgošanas iespējas un piekļuvi, automobilis aprīkots ar slīddurvīm katrā pusē. Durvju dizains ir ļoti pārdomāts, piemēram, durvju sliede ir izvietota tā, lai noslēptu mehānismu, ir uzlabota durvju aerodinamika un trokšņu slāpēšanas spējas. Standartaprīkojumā ietverti arī augstas klases sliekšņi zem durvīm.

INTEGRĒTS JUMTA BAGĀŽNIEKS UZLABO ĒRTĪBU, DEGVIELAS EKONOMIJU UN TROKŠŅU SLĀPĒŠANAS SPĒJAS

Inovatīvs jumta bagāžnieks, ko var nolocīt vienā līmenī ar jumtu, kad tas netiek izmantots. Tas ne tikai ietaupa laiku, ko parasti aizņem parastā bagāžnieka noņemšana un stiprināšana, bet arī palīdz ietaupīt degvielu, jo samazina pretestību, kā arī, pateicoties mazākam vēja radītam troksnim, nodrošina klusāku braucienu. 

ĀTRI NOTĪRIET VĒJSTIKLU, IZMANTOJOT “QUICKCLEAR”

Šī pārdomātā funkcija ir radīta, lai aukstos rītos ļautu jums doties ceļā ātrāk. Nospiežot tikai vienu pogu, īpaši plānās šķiedras uzsilst, atkausējot un atsaldējot vējstiklu, kā arī paātrinot vējstikla tīrītāju atsaldēšanu. Tas viss notiek vien dažu sekunžu laikā pat tad, ja temperatūra ārā ir zem nulles.

TOURNEO CUSTOM SHUTTLE BUS

Tourneo Custom Shuttle Bus L2 vairāk uzmanības pievērš pasažieru komfortam un piedāvā vairāk vietas starp katru no četrām tiešās piekļuves sēdekļu rindām. Aizmugurējiem sēdekļiem iespējams viegli piekļūt, izmantojot sānu durvis. Tās ir pieejamas visās sērijās, tostarp modeļos ar ādas apdari, un ir lieliska izvēle, ja pasažieru komforts un mobilitāte ir svarīgāka par bagāžas nodalījuma ietilpību.

Drošība un aizsardzība

Arī jaunajā Tourneo Custom drošība ir pirmajā vietā. Automobilis ir aprīkots ar dažādām tehnoloģijām, kas pasargā jūs, jūsu pasažierus un pašu automobili. Pateicoties šīm tehnoloģijām, automobilim ir piešķirts Euro NCAP 5 zvaigžņu novērtējums.

SISTĒMA, KAS PALĪDZ AIZSARGĀT GĀJĒJUS

​Pirmssadursmes bremzēšanas palīgsistēma identificē automobiļa priekšā lēnāk braucošus transportlīdzekļus, vai gājējus un transportlīdzekļus, kas varētu šķērsot jūsu trajektoriju, un brīdina par tiem. Ja autovadītājs nereaģē, sistēma automātiski bremzē. Šī jaunā sistēma ir izstrādāta, lai samazinātu negadījumu skaitu vai to sekas, ja automobiļa braukšanas ātrums nepārsniedz 80 km/h (pieņemot, ka ceļa segums un transportlīdzekļa stāvoklis ir atbilstošs).

PIECZVAIGŽŅU DROŠĪBA

Tourneo Custom piešķirtais Euro NCAP 5 zvaigžņu novērtējums apstiprina automobiļa spēju pasargāt jūs un jūsu pasažierus. 

NOTURIET PIEKABI TIEŠI AIZ AUTOMOBIĻA

Piekabes svārstību kontrole konstatē piekabes līkumošanu vai svārstīšanos un palīdz atrisināt šo problēmu, padarot vilkšanu kontrolētāku. Sistēma palēnina automobiļa gaitu, samazinot motora griezes momentu un pakāpeniski palielinot bremžu spiedienu uz visiem riteņiem.

KONTROLES FUNKCIJAS, KAS PIELĀGOJAS JŪSU KRAVAI

Adaptīvā slodzes kontrole pielāgo elektronisko stabilitātes kontroli atbilstoši kravas svaram. Tādējādi tiek nodrošināta kontrole un stabilitāte neatkarīgi no tā, vai jūsu Tourneo Custom ir tukšs vai maksimāli piekrauts.

GAISA DROŠĪBAS SPILVENU IESKAUTS

Jaunais Tourneo Custom ir aprīkots ar plašu gaisa drošības spilvenu klāstu, piemēram, standartaprīkojumā ietvertais autovadītāja gaisa drošības spilvens, papildaprīkojumā pieejamais pasažiera drošības spilvens, galvas, krūškurvja un sānu gaisa drošības spilveni, kas garantē papildu galvas aizsardzību, ja triecienam ir pakļauts automobiļa jumts.