Ford atklāj inteliģentāku Ranger

Ford atklāj jaudīgāku, ekonomiskāku, izsmalcinātāku un inteliģentāku Ranger – Eiropā vispārdotāko maztonnāžas kravas auto

  • Jaunais Ford Ranger piedāvā uzlabotu veiktspēju un par 9 procentiem labāku degvielas ekonomiju. Ieviesta uzlabota savienojamība un vadītāja palīgsistēmu tehnoloģijas
  • Jaudīgs un izsmalcināts jaunu piedziņas agregātu piedāvājums aptver divu litru EcoBlue dīzeļmotoru 213 ZS Bi-turbo variantā un klasē vadošo jauno 10-pakāpju automātisko transmisiju
  • Eiropā vispārdotākajam maztonnāžas kravas auto tagad standartaprīkojumā ir uzstādīta gājēju noteikšanas sistēma un inteliģentais ātruma ierobežotājs. Pieejama arī aktīvā parkošanās sistēma un viegli atverams pakaļējais borts

ĶELNE, Vācija, 2019. gada 23. janvārī – Šodien Ford pirmo reizi atklāja jauno Ford Ranger maztonnāžas kravas auto, kas no 2019. gada vidus tā pircējiem visā Eiropā nodrošinās lielāku jaudu, degvielas ekonomiju, izsmalcinātāku dizainu un modernizētas vadītāja palīgtehnoloģijas.

Stilīgajā un daudzpusīgajā jaunajā Eiropā vispārdotākā maztonnāžas kravas auto* versijā ir iebūvēts divu litru EcoBlue dīzeļmotors ar selektīvās katalītiskās samazināšanas (SCR) tehnoloģiju, lai optimizētu izmešu daudzumu un apvienojumā ar jauno 10-pakāpju automātisko transmisiju par deviņiem procentiem uzlabotu degvielas ekonomiju.

Jaunā Ranger motoru piedāvājumā vadošais agregāts būs jaudīgā divu litru EcoBlue dīzeļmotora Bi-turbo versija, kas nodrošinās 213 ZS jaudu un griezes momentu 500 Nm, kas ir attiecīgi par 13 ZS un 30 Nm augstāks rādītājs salīdzinājumā ar pašreizējo 3,2 litru TDCi dīzeļmotoru, lai nodrošinātu augstāku kravnesību.

Regular Cab, Super Cab un Double Cab virsbūves versijās pieejamajam jaunajam Ranger četru riteņu piedziņa ir iekļauta standartaprīkojumā, bet biznesa klases ērtību un izklaides sistēmu lietotājiem ērtību un produktivitātes uzlabošanai tiek piedāvāti jauni rīki, tajā skaitā Ford SYNC 3 savienojamība un FordPass Connect automobiļa modēma tehnoloģija.

Ranger ir pirmais automobilis savā klasē, kuram standartaprīkojumā ir iekļauta pirmssadursmes drošības palīgsistēma ar gājēju noteikšanas sistēmu un inteliģentais ātruma ierobežotājs. Papildus jau esošajām modernizētajām autovadīšanas tehnoloģijām, kas izstrādātas, lai padarītu braukšanu mazāk satraucošu un palīdzētu izvairīties no sadursmēm vai mazināt to sekas, tagad pieejama arī aktīvā parkošanās sistēma.

"Jaunais Ford Ranger piedāvā klientiem nepārspējamu vilkšanas jaudas, degvielas ekonomijas un viedo autovadītāja palīgsistēmas tehnoloģiju apvienojumu, bet mūsu vismodernākais EcoBlue motors, kas aprīkots ar jaunāko SCR tehnoloģiju, pārspēj jaunajos un stingrajos izmešu noteikumos paredzētās prasības," sacīja Ford of Europe Mārketinga, pārdošanas un klientu apkalpošanas nodaļas viceprezidents Rolants de Vārds [Roelant de Waard]. "Mūsu jaunais Ford Ranger Raptor aizrautību pacels vēl augstākā līmenī, kad pārdošanā nonāks vienlaikus 'tīrasiņu' tuksneša sacīkšu un ekstrēmā dzīvesstila bezceļu auto īstiem bezceļu braukšanas entuziastiem."

Lai nodrošinātu vēl lielāku izsmalcinātību, Double Cab, jaunajās Ranger lieljaudas versijās tagad ir uzstādīta aktīvā trokšņa kontroles tehnoloģija. Arī flagmaņa Ranger Wildtrak modeļi un luksusa klases Ranger Limited piedāvā jaunu jaunas premium līmeņa funkcijas, tajā skaitā viegli atveramu pakaļējo bortu.

Ar klasē vadošo spēju izbraukt līdz 800 mm dziļai ūdenstilpei un 230 mm klīrensu, jaunais Ranger ir projektēts un izstrādāts, lai ērti pārvarētu ekstrēmus apvidus gan darba, gan dzīvesstila braucienos. 29 grādu priekšējās pārkares leņķis un 21 grādu pakaļējās pārkares leņķis ļauj autovadītājiem justies pārliecinātiem, pārvadot stāvus šķēršļus. Bezceļos izmantojamās spējas raksturo vilkšanas spēja līdz 3500 kg un kravnesība līdz 1252 kg.

2018. gadā Ford Eiropā pārdeva 51 500 Ranger automobiļus, kas ir augstākais apjoms klasē un par 15 procentiem pārspēj 2017. gada rādītāju.* Arī Ford jaunais lieljaudas Ranger Raptor – visu laiku visizturīgākais un jaudīgākais, aizraujošus piedzīvojumus meklējošiem klientiem paredzētais Ranger modelis – pārdošanā Eiropā nonāks 2019. gada vidū.

Divu litru EcoBlue jauda un izsmalcinātība

Ranger jaunajam un jaudīgajam divu litru EcoBlue motoram, kas reizē ar degvielas ekonomiju nodrošina optimizētu veiktspēju, ir pieejams šāds aprīkojums:

  • Viens maināmas ģeometrijas turbokompresors, kas nodrošina 130 ZS jaudu; 340 Nm griezes momentu; CO2 izmešu daudzumu no 209 g/km un degvielas ekonomiju 8,0 l/100 km**
  • Viens maināmas ģeometrijas turbokompresors, kas nodrošina 170 ZS jaudu; 420 Nm griezes momentu; CO2 izmešu daudzumu no 216 g/km un degvielas ekonomiju 8,3 l/100 km**
  • Bi-turbo tehnoloģiju ar maināmas ģeometrijas augstspiediena un fiksētas ģeometrijas zemspiediena turbokompresoru, kas nodrošina 213 ZS jaudu; 500 Nm griezes momentu; CO2 izmešu daudzumu no 228 g/km un degvielas ekonomiju 9,2 l/100 km

Kompaktais turbokompresors ir īpaši izstrādāts, lai nodrošinātu lielāka gaisa daudzuma pieplūdi pie zemākiem motora apgriezieniem salīdzinājumā ar līdzšinējo 2,2 litru TDCi motoru un vieglu, dinamisku sajūtu, darbinot motoru ar jebkādiem apgriezieniem.

Jaudīgākajā bi-turbo variantā abi turbokompresori secīgi darbojas pie zemiem motora apgriezieniem, lai uzlabotu griezes momentu un reakciju. Pie augstākiem motora apgriezieniem mazākais turbokompresors tiek apiets, bet lielākais turbokompresors nodrošina pārspiedienu, lai motors darbotos ar lielāku jaudu.

Papildus viegli pārslēdzamajai sešpakāpju manuālajai ātrumkārbai ar 170 ZS un 213 ZS piedziņas agregātiem ir pieejama Ford klasē vadošā 10-pakāpju automātiskā transmisija, kas veiktspēju un izturību ir apliecinājusi tik atšķirīgos modeļos, kā Ford F-150 maztonnāžas kravas automobiļos un jaunajā Ford Mustang. Plašāks jaudas un funkciju piedāvājums, tajā skaitā reāllaika adaptīvais ātrumu pārslēgšanas plānotājs, kas ļauj transmisijai pielāgoties mainīgiem apstākļiem, ļauj izvēlēties optimālu pārnesumu, lai nodrošinātu atbilstošu veiktspēju, degvielas ekonomiju vai izsmalcinātību jebkuram autovadīšanas scenārijam.

Uz faktiskajiem autovadīšanas cikliem balstītie Ford tehniskie dati apliecina, ka, izmantojot 10-pakāpju automātisko transmisiju, ekonomijas rādītāji uzlabojas par līdz pat deviņiem procentiem, bet, izmantojot manuālās piedziņas agregātu versijas – par četriem procentiem salīdzinājumā ar līdz šim izmantotajiem piedziņas agregātiem.

Divu litru EcoBlue motorā ir ieviestas berzi samazinošas inovācijas, tajā skaitā kloķvārpstas ass ir nobīdīta attiecībā pret cilindra simetrijas asi par 10 mm, tādējādi tiek samazināts berzes spēks pret četru cilindru dzelzs bloka cilindru sienām un optimizēta vārstu darbība, izmantojot ar viengabala sadales vārpstas moduli.

Augstākas izsmalcinātības pakāpes aprīkojums ietver pjezoelektrisko tehnoloģiju, kas nozīmē, ka motora iesmidzināšanas ierīcēs izmantoti elektriski reaģējoši kristāli, kas cieši kontrolē degvielas padevi – tādi, kas parasti sastopami premium klases automobiļos.

Nodrošinot autovadītājiem savienojumu

Jaunajā Ford Ranger ieviestas savienojamības funkcijas, lai kustībā esošiem īpašniekiem un operatoriem būtu nodrošināts savienojums.

FordPass Connect automobiļa modēms pārvērš Ranger mobilā Wi-Fi tīklājā, kur savienojamību nodrošina līdz 10 Wi-Fi darbinātas ierīces, kā arī ļauj piekļūt virknei funkciju, izmantojot FordPass mobilo lietotni – atvieglojot automobiļa uzturēšanu un ekspluatāciju un padarot to produktīvāku gan privātajiem īpašniekiem, gan uzņēmumu automobiļu vadītājiem, tajā skaitā:

  • Automobiļa statusam, ļaujot autovadītājam pirms izbraukšanas attālināti uzraudzīt tādus rādītājus, kā eļļas līmeni, spiedienu riepās un nobraukumu
  • Automobiļa atrašanās vietas noteicējam, kas palīdz autovadītājiem atrast automobili pārpildītos stāvlaukumos vai nepazīstamās vietās
  • Attālinātai aizslēgšanai/atslēgšanai, ļaujot autovadītājam nodrošināt kolēģu iekļūšanu automobilī vai saglabāt mieru, zinot, ka ka automobilis ir aizslēgts

Citas modernizētās tehnoloģijas ietver Ford SYNC 3 komunikāciju un izklaides sistēmu, ko var vadīt ar vienkāršām balss komandām vai veicot nospiešanas un vilkšanas kustības uz astoņu collu skārienjūtīgā ekrāna, un tā ir  savietojama ar Apple CarPlay un Android Auto™; kā arī Ford MyKey sistēmu, kas ļauj autoparku pārvaldniekiem ieprogrammēt atslēgu, lai ierobežotu braukšanas ātrumu un radio skaļumu, kā arī lai tiktu pastāvīgi ieslēgtas aktīvās drošības funkcijas.

Viedāka un drošāka braukšana

Jaunais Ranger ir savā klasē pirmais automobilis, kas standartaprīkojumā piedāvā pirmssadursmes drošības palīgsistēmu ar gājēju noteikšanas sistēmu un inteliģentā ātruma ierobežotāja tehnoloģijas, palīdzot autovadītājiem izvairīties no negadījumiem vai mazināt to sekas un izvairīties no lieliem naudassodiem par ātruma pārsniegšanu.

Ford gājēju noteikšanas tehnoloģijā tiek izmantota uz priekšu vērsta kamera un radars, kas nosaka uz ceļa esošus cilvēkus un gadījumā, ja autovadītājs nereaģē uz brīdinājumiem, automātiski aktivizē bremzes. Ja sistēma pamana gājēju un konstatē, ka sadursme ir kļuvusi neizbēgama, autovadītājam vispirms tiks raidīts skaņas signāls un instrumentu panelī tiks attēlots vizuāls brīdinājums.

Gadījumā, ja autovadītājs nereaģē, sistēma saīsina bremzēšanai nepieciešamo laiku, samazinot attālumu starp bremžu uzlikām un diskiem. Ja autovadītājs joprojām nereaģē, automātiski tiek aktivizētas bremzes un samazināts automobiļa ātrums.

Inteliģentais ātruma ierobežotājs apvieno Ford ātruma ierobežotāju un ceļa zīmju atpazīšanas tehnoloģijas, lai palīdzētu nodrošināt, ka jaunā Ranger maksimālais ātrums tiek automātiski pielāgots, lai netiktu pārkāpti mainīgie ātruma ierobežojumi.

Autovadītāji aktivizē inteliģento ātruma ierobežotāju, izmantojot stūres vadības ierīces, lai iestatītu maksimālu automobiļa ātrumu. Sistēma izmanto priekšējam stiklam piestiprinātu kameru, lai uzraudzītu ceļa zīmes un, ja ātruma ierobežojums ir zemāks par maksimālo iestatīto, automobiļa ātrums tiek samazināts. Ātruma ierobežojumam paaugstinoties, sistēma ļauj autovadītājam palielināt ātrumu līdz iestatītajam, ja vien tas nepārsniedz ierobežojumu.

Pirmo reizi jaunajā Ranger ir uzstādīta Ford bezatslēgas sistēma [KeyFree System], un Ford elektriskā ieslēgšanas poga, kā arī centrālās atslēgas sistēmā ir integrēta pakaļējā borta atslēga. Pieejamā aktīvā parkošanās palīgtehnoloģija palīdz novietot automobili paralēlajās stāvvietās, kamēr autovadītājs kontrolē gāzes un bremžu pedāļus.

Autovadītāju komfortu un ērtības turpina nodrošināt citas palīgtehnoloģijas, tajā skaitā joslas saglabāšanas brīdinājuma signāls un joslas saglabāšanas palīgsistēma, adaptīvā kruīza kontrole ar priekšējo brīdinājuma signālu, ceļa zīmju atpazīšanas sistēma, priekšējie un aizmugurējie parkošanās sensori, atpakaļskata kamera un standarta elektroniskā stabilitātes kontroles sistēma ar pretapgāšanās sistēmu un piekabes šūpošanās kontroli.

Braukšanu ar jauno Ranger uzlabo arī modernizēta amortizācija, kas nodrošina izsmalcinātāku braucienu. Atsperu un demferu īpašības ir pielāgotas, lai braukšana un vadīšana būtu unikāla katra auto varianta raksturlielumiem.

Izturīgs un moderns dizains

Pašpārliecinātais jaunā Ranger stils nodrošina spēcīgu atrašanos uz ceļa. Uzlabojumi ietver jauna dizaina priekšējo atdurstieni un jaunu resti, bet centrālais horizontālais stienis visā tā garumā ir sadalīts divās šaurās daļās. Jaunas premium līmeņa krāsu iespējas ietver Diffused Silver un Blue Lightning, augstākas klases sēriju versijās tiek piedāvāti premium klases ksenona priekšējie lukturi un LED dienas braukšanas gaismas.

Ērtā, vieglā automobiļa stilā veidotā salona interjera apdare tagad ir veikta ar Ebony Black elementiem, un krāsotajām virsmām ir piešķirts lielāks spīdums un dziļums. Ar 10-pakāpju automātisko transmisiju aprīkotajiem modeļiem ir uzstādīta augstāka līmeņa modeļiem raksturīga ātrumu pārslēgšanas poga. Luksusa klases Ranger Limited versija tiek piedāvāta ar ādas sēdekļiem un ekskluzīvu 17 collu vieglmetāla sakausējuma disku dizainu.

Satriecošais jaunais Ranger Wildtrak uz citu fona izceļas ar īpašu Saber Orange virsbūves krāsu un kontrastējoši vienreizēju, tumšu trapeces formas restes apdari ar titāna efektu un ieceltām gaisa ieplūdes lūkām ārpus virsbūves trajektorijas. Tādā pašā krāsā ar titāna efektu krāsoti arī sānu spoguļi, durvju rokturi, sānu ventilācijas lūkas un kravas nodalījuma slieces, radot drosmīgu un sportisku izskatu.

Wildtrak jaunajam salonam piešķirts augstāka līmeņa sportisks izskats; apdarē izmantoti tumša satīna hromēti elementi, dekoratīvs spīdīgs dekoratīvs elements un augstākā līmeņa pusādas sēdekļi, kuros iestrādāts grafisks Wildtrak attēlojums.

Gan Limited, gan Wildtrak versijās ir viegli atverams pakaļējais borts un vērpstienis, kas ievērojami samazina borta aizvēršanai nepieciešamo spēku.

"Jaunais Ford Ranger ir gatavs apmierināt modernās pasaules prasības; tas ir pietiekami izturīgs un spējīgs visu nedēļu vest kravas, bet nedēļas nogalē aizvest uz ezeru ūdensmotociklus vai uz bezceļu trasi kvadraciklu," piebilda de Vārds.