Braukšanas kvalitāte 

​Pārliecība sarežģītos apstākļos 

Viedā visu riteņu piedziņas sistēma nosaka, cik liela saķere nepieciešama, lai nodrošinātu līdzsvaru un atsaucīgu vadāmību uz slapja, sausa, apledojuša vai cita veida ceļa seguma. Šī ir viedā tehnoloģija, tāpēc, ja nepieciešams, tā var pārsūtīt piedziņu no priekšējās ass uz aizmugurējo asi. Sistēma var nodrošināt griezes momentu tieši tad, kad tas nepieciešams, tādējādi uzlabojot vadāmību un efektivitāti.

 Pārredzamība visos virzienos 

Izmantojot mazu un nemanāmu kameru automobiļa priekšpusē, 8 collu lielajā skārienekrānā atsevišķos logos redzami automobiļi, velosipēdi vai gājēji, kas tuvojas automobilim no visiem virzieniem. Šī papildaprīkojumā iekļautā tehnoloģija lieliski noder, ja vēlaties izbraukt no šauras stāvvietas, vai uz noslogotiem ceļiem, kur ir traucēta pārredzamība.

*Lai izmantotu šo tehnoloģiju, nepieciešama papildaprīkojumā pieejamā Sony navigācijas sistēma.

Pārdomātas tehnoloģijas, uz kurām var paļauties

Jaunais Galaxy ir veidots tā, lai jebkuru jūsu braucienu padarītu par bezrūpīgu pieredzi. Automobilis palīdzēs pārvarēt sarežģītus ceļa apstākļus un uzlabos jūsu braucienu kopumā.

Mierpilna automobiļa novietošana stāvvietā un izbraukšana no tās 

Aktīvā parkošanās palīgsistēma, kurā apkopotas dažādas tehnoloģijas, ne tikai iestūrē automobili stāvvietās paralēli brauktuvei, bet arī palīdz izkļūt no tām. Perpendikulārās parkošanās palīgsistēma uztver brīvas stāvvietas, kurās automobilis var iebraukt, un iestūrē tajās. Ja ceļā ir kādi šķēršļi, par to brīdina parkošanās sānu palīgsistēma.

Papildu kontole uzsākot braukšanu kalnā 

Palīgmehānisms braukšanas uzsākšanai kalnā uz brīdi aptur automobiļa ripošanu uz priekšu vai atpakaļ, ja braukšana tiek uzsākta kalnā. Sistēmas darbības pamatā ir spiediena saglabāšana bremzēšanas sistēmā 2,5 sekundes ilgāk, dodot vairāk laika un kontroles, kamēr autovadītājs pārliek kāju no bremzes pedāļa uz gāzes pedāli. Tas ir noderīgs arī apstājoties un uzsākot braukšanu uz slapja ceļa seguma.

Progresīva piekare nodrošina ideālu braucienu un nepārspējamu vadāmību 

Jaunā aizmugurējā piekare ar daudzsviru savienojumu un priekšējā piekare ar MacPherson balstu garantē izcilu riteņu vadāmību un braukšanas kvalitāti. Pateicoties konkrētajai piekares sistēmai, iespējams izbaudīt lielisku vadāmību jebkurā situācijā.

Kruīza kontole, kas spēj automātiski pielāgoties 

Ar adaptīvo kruīza kontroli jūs varat izvēlēties braukšanas ātrumu, un sistēma pati to uzturēs. Iebūvētais sensors uztver priekšā esošus transportlīdzekļus un nepieciešamības gadījumā samazina braukšanas ātrumu, lai ievērotu iestatīto attālumu. Kad ceļš atkal ir brīvs, sistēma palielina braukšanas ātrumu līdz jūsu izvēlētajam.

Veiktspēja un efektivitāte 

​ECOBOOST – jauda un efektivitāte bez kompromisiem  

Divas EcoBoost dzinēja versijas ir aprīkotas ar tiešās iesmidzināšanas sistēmu un turbokompresoru, nodrošinot izcilu veiktspēju un ekonomiju.

Jaunais 1,5 litru EcoBoost benzīna dzinējs papildina EcoBoost klāstu un nodrošina zemāku izmešu daudzumu, izcilu degvielas ekonomiju (6,5 l/100 km) un 160 ZS lielu jaudu.

2,0 litru EcoBoost dzinējs garantē iespaidīgu 240 ZS jaudu. Īpaši pielāgots skaņas pastiprinātājs ļauj jums izbaudīt spēcīgu un sportisku dzinēja skanējumu tieši salonā.

Plašs dīzeļdzinēju klāsts 

Vai priekšroku dodat dīzeļdegvielai? Progresīvais 2,0 TDCi dzinējs ļauj jums izvēlēties vienu no četriem jaudas variantiem: 120 ZS, 150 ZS, 180 ZS un Bi-Turbo 210 ZS. Visi dzinēji ir aprīkoti ar jaunākajām sistēmām, kas uzlabo jaudu, griezes momentu un degvielas ekonomiju, vienlaikus radot mazāk izmešu.

​Pārnesumu pārslēgi pie stūres: ātra pārnesumu maiņa ar automātisko transmisiju  

Pārnesumu pārslēgi pie stūres, kas parasti ir pieejami tikai augstas klases sporta automobiļos, tagad ir pieejami ar sešpakāpju automātisko un PowerShift transmisiju. No sacīkšu automobiļiem aizgūtā tehnoloģija ļauj pārslēgt pārnesumus ātri un gludi. Tā kā pārnesumu pārslēgi ir pie stūres, pārnesumus daudz efektīvāk iespējams pārslēgt arī līkumos.

Viedā informācijas sistēma, kas palīdz braukt ekonomiskāk  

Inovatīvā Ford Eco Mode sistēma nepārtraukti uzrauga jūsu braukšanas stila ietekmi uz degvielas patēriņu. Sistēma analizē braukšanas ātrumu, pārnesumu pārslēgšanu, bremzēšanu un vēlamos rezultātus, kā arī garo un īso pārbraucienu attiecību. Pēc tam programmatūra sniedz ieteikumus degvielas patēriņa samazināšanai.

Izvēlies vienu no trim sešpakāpju transmisijām 

Jauno Galaxy iespējams iegādāties komplektācijā ar vienu no trim transmisijām. Sešpakāpju manuālā transmisija ar augstu griezes momentu ļauj izbaudīt vienmērīgu un precīzu pārnesumu pārslēgšanu. Sešpakāpju automātiskā transmisija arī izceļas ar augstu griezes momentu, kā arī uzmanīgi iestrādātām pārnesumu pārslēgšanas atzīmēm, kas ļauj sasniegt maksimālu jaudu un efektivitāti. Pieejama arī visu riteņu piedziņa un sešpakāpju Ford Powershift transmisija.

Efektīvāks akumulatora uzlādēšanas veids 

Atšķirībā no parastajām sistēmām viedā reģeneratīvās uzlādes sistēma lādē akumulatoru tikai tad, ja nepieciešams, un, ja ir nospiests akseleratora pedālis. Tādējādi iespējams ietaupīt vēl vairāk degvielas un samazināt izmešu daudzumu.

Ford Powershift transmisija – ātri reaģē un taupa degvielu  

Apvienojot automātiskās transmisijas sniegto ērtību un manuālās transmisijas vadību, izdevies radīt šo sešpakāpju transmisiju, kas automātiski izvēlas nākamo pārnesumu, tādējādi, pārslēdzot pārnesumu, automobilis nezaudē ātrumu. Salīdzinājumā ar parastu automātisko transmisiju Powershift transmisijas izcili ātrā un vienmērīgā pārnesumu pārslēgšana uzlabo braucienu, ietaupa degvielu un samazina CO2 izmešu daudzumu.

Ieekonomējot degvielu, pateicoties automātiskais Start-Stop sistēmai 

Kad automobilis apstājas pie sarkanās gaismas vai gaida sastrēgumā, šī sistēma automātiski izslēdz dzinēju, turpinot nodrošināt jaudu tādām svarīgām iekārtām kā priekšējās gaismas, gaisa kondicionēšanas sistēma, radio un Ford SYNC 2 sistēma. Kad esat gatavs turpināt braukt, vienkārši nospiediet sajūga pedāli un izvēlieties pirmo pārnesumu vai — ar automātisko transmisiju — nospiediet akseleratora pedāli, un sistēma atkal sāks darboties. Automātiskā Start-Stop sistēma ir ideāli piemērota braukšanai pilsētās vai mazpilsētās, jo tādos apstākļos var ietaupīt līdz pat 10% degvielas.

 

Komforts un ērtība 

Sēdekļi ar vēl labāku atbalstu var arī izmasēt jūsu  muguru  

Autovadītājam un blakus sēdētājam tagad pieejami jaunie konturētie sēdekļi, kas izstrādāti, lai būtu pilnībā pielāgojami. Tādējādi tie var nodrošināt papildu atbalstu tieši tur, kur nepieciešams, un pat izmasēt jūsu muguru, uzlabojot pašsajūtu arī garos pārbraucienos. Konturēto sēdekļu papildaprīkojumā pieejama arī klimata kontrole, kas ļauj iestatīt jums tīkamāko temperatūru.

​Palīgsistēma palīdz nepārsniegt atļauto ātrumu 

Inteliģentā ātruma kontroles palīgsistēma ir izstrādāta, lai uzlabotu ātruma kontroli un ļautu jums lielāku uzmanību pievērst notiekošajam uz ceļa. Vispirms ceļa zīmju atpazīšanas sistēma automātiski nosaka pašreizējo atļauto ātrumu, tad palīgsistēma iestata jūsu automobiļa maksimālo ātrumu atbilstoši ierobežojumam.

Iedarbiniet jūsu automobili, vienkārši nospiežot pogu 

Tagad jums vairs nav jāizmanto atslēga. Lai iedarbinātu dzinēju, vienkārši nospiediet sajūga pedāli (vai bremzes pedāli, ja izvēlēta automātiskā transmisija) un Ford Power dzinēja iedarbināšanas pogu.

Ideālās temperatūras iestatīšana 

Spēcīga ventilācijas un gaisa sistēma palīdzēs saglabāt jums tīkamāko temperatūru. Dalītā klimata kontrole (standartaprīkojumā Trend un Titanium sērijās) ļauj atsevišķi pielāgot temperatūru autovadītāja salona daļā un blakussēdētāja salona daļā. Ar papildu ventilācijas un gaisa sistēmas aprīkojumu jūs arī varēsit atsevišķi iestatīt vēlamo temperatūru trešajā sēdekļu rindā, kā arī otrajā.

Brīvroku bagāžas nodalījuma atvēršanas funkcija 

Brīžos, kad jūsu rokas ir aizņemtas un jūs atrodaties jaunā Galaxy tuvumā, tā sensors uztver jūsu atslēgu, un vienīgais, kas jums jādara, lai atvērtu vai aizvērtu bagāžas nodalījumu, jāpakustina kāja zem aizmugurējā bampera.

Nav atslēgu – nav problēmu 

Ford bezatslēgu sistēma ļauj aizslēgt un atslēgt automobili, pat neizņemot atslēgu no jūsu kabatas vai somas. Šī funkcija aiztaupa nevajadzīgās problēmas, ja jūsu rokas ir aizņemtas.

Uzticiet automobili citiem bez raizēm ar  MYKEY®

Ford MyKey® ļauj iestatīt braukšanas ātruma ierobežojumu, drošības jostu atgādinātājus un pat audiosistēmas skaļumu. Šī sistēma rūpēsies par jūsu sirdsmieru, kad aizdosit automobili kādam draugam vai ģimenes loceklim, jo Ford MyKey® atslēgā iespējams ieprogrammēt dažādus ierobežojumus. „Galveno“ atslēgu jūs varēsit glabāt pie sevis.

Quicklear ātrai vējstikla notīrīšanai 

Šī pārdomātā funkcija ir radīta, lai aukstos rītos ļautu jums doties ceļā ātrāk. Nospiežot tikai vienu pogu, īpaši plānās šķiedras uzsilst, atkausējot vējstiklu un atbrīvojot to no kondensāta, kā arī paātrinot vējstikla tīrītāju atsaldēšanu. Tas viss notiek vien dažu sekunžu laikā pat tad, ja temperatūra ārā ir zem nulles.

SYNC 3 sistēma bezvadu balss sakaru nodrošināšanai

Šobrīd SYNC 3 ir mūsu progresīvākā sistēma. Tā darbojas daudz ātrāk, ir vienkāršāk lietojama, aprīkota ar uzlabotu balss komandu funkciju, kā arī virkni citu funkciju. Uz vadības paneļa esošo pogu izmērs ir palielināts, lai atvieglotu sistēmas izmantošanu. Sistēmas 8 collu skārienekrāns tagad reaģē uz skārieniem tāpat kā viedtālruņi un planšetdatori, kas nodrošina intuitīvāku navigāciju.

SYNC 3 sistēma nodrošina piekļuvi arī lietotnēm AppLink, Apple CarPlay un Android Auto, kas ļauj attēlot jūsu viedtālruņa datus skārienekrāna.

Piezīme. Pilnīga SYNC 3 sistēmas sinhronizācija iespējama tikai ar iPhone 5, viedtālruņiem ar Android 5.0 (Lollipop) operētājsistēmu vai jaunākiem viedtālruņiem.

Vairāku SYNC 3 funkciju izmantošanai nepieciešami mobilie dati, kas var radīt papildu izdevumus par mobilo sakaru pakalpojumiem. Lai noskaidrotu, vai jums ir pieejami lietotnes Apple CarPlay un Android Auto pakalpojumi un iegūtu par tām sīkāku informāciju, apmeklējiet to oficiālās tīmekļa vietnes.

Ford  EASY-FUEL sistēma ar īpaši drošu uzpildes funkciju  

Tā neļauj iepildīt nepareizo degvielu, jo degvielas tvertnē vienkārši nav iespējams ielikt nepareizo uzgali. Turklāt, tā kā šī sistēma ir bez vāciņa, jums vairs nekad nebūs jāsasmērē rokas, pieskaroties netīram degvielas tvertnes vāciņam.

Augstas kvalitātes skaņa 

Ar deviņiem skaļruņiem aprīkotās audiosistēmas standartaprīkojumā iekļauta Ford SYNC 2 sistēma – šī komplektācija ļaus jums izbaudīt skaidru skaņu visā automobilī. Papildaprīkojumā pieejamā premium klases sistēma ar DAB radio nodrošina vēl labāku skanējumu un ir aprīkota ar 12 Sony skaļruņiem.

Drošība un aizsardzība

​Koordinētas drošības sistēmas, kas aktivizējas vienā acumirklī 

Uzlabotā inteliģentā aizsardzības sistēma koordinē dažāda drošības aprīkojuma funkcijas, nodrošinot maksimālu autovadītāja un pasažieru aizsardzību. Jaunajam Galaxy ir izturīgs, triecienu absorbējošs korpuss un progresīva sēdekļu un drošības jostu tehnoloģija, kas, notiekot sadursmei, samazina savainojumu risku.

​Sistēma, kas palīdz aizsargāt gājējus 

Pirmssadursmes palīgsistēma ar gājēju uztveršanas funkciju uztver gājējus un transportlīdzekļus, kas atrodas uz ceļa vai varētu šķērsot braukšanas trajektoriju, un brīdina par tiem. Ja autovadītājs nereaģē, sistēma automātiski bremzē. Šī jaunā sistēma ir izstrādāta, lai samazinātu negadījumu skaitu vai to sekas, ja automobiļa braukšanas ātrums nepārsniedz 80 km/h.

​Papildu palīdzība, pārvietojoties atpakaļgaitā 

Automobilim izbraucot no stāvvietas, jaunā tehnoloģija pamana tuvojošos transportlīdzekļus un atskaņo brīdinājuma signālu, kā arī izgaismo lampiņu, kas iebūvēta attiecīgā spārna spogulī.

​Priekšējie lukturi, kas uzlabo līkumu pārredzamību 

Ford dinamiskie LED priekšējie lukturi ar adaptīvo priekšējā apgaismojuma sistēmu automātiski pielāgo priekšējo lukturu spīdēšanas leņķi un intensitāti atkarībā no braukšanas apstākļiem. Aprīkojumā iekļautas arī dienas braukšanas gaismas un LED pagriezienu rādītāji, kas aizstāj tradicionālos rādītājus un tiek izgaismoti secīgi, kas uzlabotu to pārredzamību. Neapžilbinošās tālās gaismas automātiski pielāgojas, lai neapžilbinātu automobiļa vadītāju vai citus vadītājus, kā arī izgaismotu ceļu. Šie lukturi uzlabo pārredzamību līkumos.

Progresīva sistēma, kas neļauj novirzīties no braukšanas joslas  

Joslas saglabāšanas palīgsistēma izmanto uz priekšu vērstu kameru, kas uztver novirzīšanos no braukšanas joslas. Tādā gadījumā sistēma brīdina autovadītāju, radot stūrē vibrāciju un attēlojot vizuālu brīdinājumu. Ja autovadītājs reaģē pārāk lēni vai nereaģē vispār, joslas saglabāšanas palīgsistēma pagriež stūri, lai automobilis atgrieztos pareizajā braukšanas joslā. Sistēma ir paredzēta izmantošanai uz vairākjoslu ceļiem (piemēram, automaģistrālēm), tādēļ tā automātiski izslēdzas, ja braukšanas ātrums ir mazāks par 65 km/h. To iespējams izslēgt arī manuāli.

Papildu jauda ārkārtas bremzēšanas situācijās  

Avārijas bremzēšanas palīgsistēma palīdz automobilim sasniegt maksimālu bremzēšanas efektivitāti ārkārtas situācijās. To automātiski kontrolē elektroniskā trajektorijas stabilizācijas programma, kas uztver autovadītāja bremzēšanas rezultātā radīto bremzēšanas spiedienu un, ja nepieciešams, to automātiski palielina.

Progresīva gaisa drošības spilvenu sistēma  

Autovadītāja gaisa drošības spilvens ir optimizēts, lai aizsargātu krūškurvi, bet ceļgalu gaisa drošības spilvens palīdz aizsargāt kājas. Priekšējā sēdekļa sānu gaisa drošības spilveni krūškurvja un iegurņa aizsardzībai izstrādāti, lai sniegtu vēl lielāku aizsardzību, tostarp visās trijās rindās uzstādīti arī aizkarveida gaisa drošības spilveni. Jaunie krūškurvja un iegurņa gaisa drošības spilveni pieejami uzstādīšanai arī otrajā rindā. Arī sēdekļos iebūvētie drošības jostu spriegotāji un slodzes ierobežotāji uzlabo pasažieru aizsardzību frontālas sadursmes gadījumā. Turklāt standartaprīkojumā iekļautie drošības jostu atgādinātāji parūpēsies par to, lai visi automobilī sēdošie ir droši piesprādzējušies.

FORD SYNC 2 ar avārijas palīgsistēmu  

Būtisks Ford SYNC 2 elements ir Ford avārijas palīgsistēma*. Šī dzīvībai svarīgā sistēma palīdzēs veikt ārkārtas zvanu un avārijas dienestiem var sniegt informāciju par automobiļa atrašanās vietu jūsu izvēlētajā valodā. Autovadītājam ir iespēja zvanu pārtraukt vai izvēlēties nepieciešamos pakalpojumus. Sistēma sniedz būtisku informāciju, piemēram, GPS koordinātes, pat tad, ja autovadītājs ir bezsamaņā.

*Ford avārijas palīgsistēma darbojas vairāk nekā 30 Eiropas valstīs. Šī funkcija sāk darboties apvienojumā ar pievienotu mobilo tālruni, kad tiek aktivizēts gaisa drošības spilvens (izņemot ceļu gaisa drošības spilvenu) vai sensors, kas uztver sadursmi, deaktivizē degvielas sūkni. Teksta ziņojumu nolasīšanas funkcija un avārijas palīgsistēma nav pieejama visās Eiropas valodās.

Spoguļi, kas redz to, ko neredzat jūs 

Pateicoties RADAR sensoriem, kas uzrauga aklo zonu abās automobiļa pusēs, aklās zonas informācijas sistēma ļauj mainīt braukšanas joslas daudz drošāk. Ja sensori uztver transportlīdzekli, kuru autovadītājs neredz, attiecīgās puses ārējā atpakaļskata spogulī iedegas oranža brīdinājuma lampiņa. Aklās zonas brīdinājuma sistēmā tagad iekļauta sānu zonas uzraudzības sistēma.

Gādā par bērnu drošību 

ISOFIX bērnu sēdeklīša stiprinājumi uzstādīti otrajā sēdekļu rindā.

Aizsardzība, ko nodrošina brīdinājuma signāls 

Thatcham 1. kategorijas signalizācija ir augsta līmeņa signalizācija, kas tiek aktivizēta, kad transportlīdzeklis tiek divreiz aizslēgts, un izdod spēcīgu skaņas signālu, kad kāds mēģina transportlīdzeklī iekļūt ar varu, kad tas tiek pacelts, vai kad sensori uztver kustību salonā.