KONTROLĒJIET VISU, SĒŽOT PIE STŪRES

Vieda tehnoloģija, pārdomāts dizains, precīza izstrāde: pie Focus ST stūres jūs varat vienlaikus pārraudzīt ceļu un pārvaldīt mūziku, ziņojumus un tālruņa zvanus brauciena laikā.

Sacīkšu automobiļa cienīga sporta piekare

Uzlabotajai piekarei ir spēcīgāki priekšējā apakšējā pleca gultņi un aizmugurējie amortizatoru savienotāji, kā arī jauns pretapgāšanās stieņa dizains. Šāda konstrukcija ļauj pazemināt šasiju, pietuvinot gravitācijas centru braukšanas virsmai, kas nodrošina vēl lielāku precizitāti līkumos.

​Viegla manevrēšana un kruīza kontrole

Elektriskais stūres pastiprinātājs EPAS pielāgojas automātiski un atvieglo stūrēšanu, novietojot automobili šaurās stāvvietās, kā arī pastiprina stūres vadību vieglākai kontrolei uz lielceļiem.

​Saglabājiet kontroli, mainot braukšanas virzienu

Jaunais Focus ST ir aprīkots ar jaunu elektronisko pārejas stabilitātes sistēmu (daļa no uzlabotās trīspakāpju elektroniskās trajektorijas stabilizācijas programmas). Uztverot transportlīdzekļa stabilitāti un autovadītāja darbības, sistēma spēj reaģēt, lai palīdzētu saglabāt stabilitāti un kontroli, mainot braukšanas joslas vai apdzenot citus transportlīdzekļus.

​Lielāka kontrole un patīkamāka vadība līkumos

Līdzsvarojot dzinēja griezes momentu starp priekšējiem riteņiem atkarībā no ceļa seguma un braukšanas apstākļiem, elektroniskā griezes momenta vektorēšanas kontrole nodrošina saķeri ar ceļu, rada pārliecību un sekmē precīzu vadību, kad braukšanas ātrums tiek palielināts līkumos.

​Radīts, lai sniegtu jaudu

Jaunajam Focus ST ir pieejams dīzeļdzinējs ar 185 ZS jaudu un līdz 400 Nm lielu griezes momentu, kā arī benzīna dzinējs ar 250 ZS jaudu un 345 Nm lielu griezes momentu. Tas nozīmē, ka jaunās dzinēju detaļas ir īpaši veidotas tā, lai nodrošinātu plūstošu jaudu un izcilu priekšējo riteņu vilkmi pat tad, kad palielināt braukšanas ātrumu ir grūti.

​Jaunākā brīvroku tehnoloģija

Ford SYNC 2 ar balss vadību un skārienekrānu ir progresīva informācijas un izklaides sistēma, kuras aprīkojumā ir iekļauts 8 collu krāsu skārienekrāns. Augstas izšķirtspējas ekrānā iespējams pārvaldīt vairākas svarīgākās funkcijas, tostarp tālruni, audiosistēmu, klimata kontroli un papildaprīkojumā pieejamo navigācijas sistēmu, izmantojot balss komandas vai skārienekrānu.

Pamana transportlīdzekļus, kurus jūs varat nepamanīt

Aizmugurējo sānu zonu uzraudzības sistēma ir jauna tehnoloģija, kas tagad ir daļa no aklās zonas informācijas sistēmas BLIS. Kad atpakaļgaitā braucat ārā no kādas vietas, kurā ir ierobežota satiksmes redzamība, aizmugurējo sānu zonu uzraudzības sistēma spēj uztvert tuvojošos transportlīdzekļus un izdot brīdinājuma signālu. Sistēma arī aktivizē gaismas signālu tās puses ārējā atpakaļskata spogulī, no kuras tuvojas transportlīdzeklis.

JAUDĪGA EKONOMIJA

Jaudīgs automobilis, kas radīts, lai ļautu jums izbaudīt katru dienu — Focus ST ir aprīkots ar 2,0 litru 250 ZS EcoBoost benzīna dzinēju vai 2,0 litru 185 ZS TDCi dzinēju. Tie abi piedāvā nepārspējamu veiktspējas un efektivitātes kombināciju. Tas nozīmē samērīgas ekspluatācijas izmaksas, kas ļauj vienlaikus baudīt ST jaudu un veiktspēju. 

Jaudīga degvielas ekonomija

Šis ir jaudīgs automobilis, kas radīts, lai ļautu jums izbaudīt katru dienu. Jaunais Focus ST ir aprīkots ar 2,0 litru 250 ZS EcoBoost benzīna dzinēju vai 2,0 litru 185 ZS TDCi dzinēju. Abi dzinēji izceļas ar nepārprotamu veiktspēju un efektivitāti. Jūs varat izbaudīt ST līmeņa jaudu un veiktspēju, tajā pašā laikā nepārmaksājot par ekspluatāciju.

Jaudīgs dīzeļdzinējs

Jaunais 2,0 litru 185 ZS dzinējs ļauj Focus ST ieskrieties no 0 līdz 100 km/h tikai 8,1 sekundē un nodrošina maksimālo ātrumu 217 km/h (ierobežots). Maksimālā jauda tiek sasniegta pie 3500 apgriezieniem minūtē, bet 400 Nm liels griezes moments ir pieejams jau pie 2000-2750 apgriezieniem minūtē. Augstais griezes moments ļauj sasniegt iespaidīgu paātrinājumu un izcilu jaudu jau pie zemiem dzinēja apgriezieniem. Sestajā pārnesumā automobilis var ieskrieties no 80 līdz 120 km/h tikai 9,7 sekundēs.


Mēs uzlabojam braukšanas efektivitāti

Inovatīvā Ford Eco Mode sistēma nepārtraukti uzrauga jūsu braukšanas stila ietekmi uz degvielas patēriņu. Sistēma analizē braukšanas ātrumu, pārnesumu pārslēgšanu, bremzēšanu un vēlamos rezultātus, kā arī garo un īso pārbraucienu attiecību. Pēc tam programmatūra sniedz ieteikumus par to, kā samazināt degvielas patēriņu.

Ieekonomējiet degvielu, pateicoties automātiskajai Start-Stop sistēmai

Kad Focus ST apstājas pie sarkanās gaismas vai gaida rindā, automātiskā Start-Stop sistēma automātiski izslēdz dzinēju (turpinot piegādāt jaudu tādām svarīgām iekārtām kā gaisa kondicionēšanas sistēmai, radio un Ford SYNC). Kad esat gatavs turpināt braukt, vienkārši nospiediet sajūga pedāli un izvēlieties pirmo pārnesumu, un sistēma iedarbinās dzinēju.

Paātrinājums pārnesumu pārslēgšanas laikā

Progresīva sešpakāpju manuālā transmisija ir pieejama tikai ST modeļiem un individuāli pielāgota katram dzinējam. Īpaši pielāgotie pārnesumi ļauj “izspiest” maksimālo jaudu katra pārnesuma pārslēgšanas laikā. Palielinātais paātrinājums zemos pārnesumos un vienmērīgs braukšanas režīms pārvietojoties lielākā ātrumā – sestā pārnesuma attiecība ir ideāli pielāgota Focus ST vajadzībām, tādējādi optimizējot veiktspēju un saglabājot lielisku degvielas efektivitāti arī garu pārbraucienu laikā.

Uzlādējiet savu akumulatoru daudz efektīvāk

Atšķirībā no parastajām sistēmām viedās reģeneratīvās lādēšanas sistēma lādē akumulatoru tikai tad, ja tas ir nepieciešams, un, kad vien iespējams, to pārtrauc, ja ir nospiests akseleratora pedālis.

Labāka aerodinamika – lielāka ekonomija

Braucot lēni, aktīvais režģa aizvars atstāj radiatora gaisa atveri atvērtu, lai dzesētu dzinēju. Uzņemot ātrumu, tā tiek automātiski aizvērta, uzlabojot aerodinamiku un palīdzot ietaupīt degvielu.

Samazināts degvielas patēriņš pārnesumu pārslēgšanas laikā

Pārnesumu indikators (izgaismota bultiņa) ir izvietots uz mērinstrumentu paneļa un norāda brīdi, kad jāpārslēdz pārnesums, tādējādi ļaujot saglabāt maksimālu degvielas efektivitāti un būt videi draudzīgākam. Tas ir vienkāršs, taču efektīvs veids, kā ietaupīt katrā braucienā.

INTELIĢENTA DOMĀŠANA UN VIEDAS FUNKCIJAS

Ikviens Focus ST aspekts ir veidots, domājot par jūsu komfortu un ērtībām. Tā kā visas aprīkojumā iekļautās tehnoloģijas un aprīkojums atvieglo braukšanu, jūs varēsit veltīt vairāk laika, lai izbaudītu pašu braucienu un automobiļa veiktspēju. 

Stūre, kas ļauj pārvaldīt visu

Jauna trīs spieķu stūre ir ergonomiski veidota īpaši jaunajam Ford Focus ST. Ikviena poga un vadības elements ir ērti sasniedzams, turklāt stūres novietojums gan atvieglo lietošanu, gan uzlabo mērinstrumentu paneļa redzamību.

Pārdomātas uzglabāšanas iespējas jūsu viedierīcēm

Viduskonsolē ir vieta viedtālruņiem un citām pārnēsājamām ierīcēm. Tajā ir USB pieslēgvieta, kontaktligzda un gumijas paklājiņš, kas neļauj priekšmetiem slīdēt.

Nav atslēgu – nav problēmu

Ford bezatslēgu sistēma ļauj aizslēgt un atslēgt automobili, pat neizņemot atslēgu no kabatas vai somas, kas ir lielisks risinājums, kad jūsu rokas ir pilnas.

Iedarbiniet automobili, vienkārši nospiežot pogu

Tagad jums vairs nav jāizmanto atslēga. Lai iedarbinātu dzinēju, vienkārši nospiediet sajūga pedāli (vai bremzes pedāli, ja automobilis aprīkots ar automātisko transmisiju) un Ford Power dzinēja iedarbināšanas pogu.

Bez raizēm uzticiet automobili citiem ar MyKey®

Ford MyKey® ir radīta, lai gādātu par jūsu sirdsmieru, kad aizdodat automobili kādam citam. Vienkārši iedarbiniet automobili un pēc tam sekojiet līdzi vienkāršajām norādēm vēlamo ierobežojumu ieprogrammēšanai. Piemēram, ir iespējams iestatīt ātruma ierobežojumu, drošības jostu atgādinājumus un pat audiosistēmas skaļumu.

Vējstikla tīrītāji, kas pielāgojas lietus stiprumam

Vējstikla tīrītāji ar lietus sensoriem sāk darboties, kolīdz uztver mitrumu uz vējstikla, un pielāgo tīrīšanas intervālu atbilstoši laikapstākļiem. Ir iespējams izvēlēties pat sešus uztveršanas līmeņus, no kuriem atkarīgs tas, cik daudz šķidruma uzkrājas uz vējstikla, pirms tas tiek notīrīts.

Ārējie atpakaļskata spoguļi, kas paši sevi sargā

Lai izvairītos no nejaušiem bojājumiem, elektriski pielokāmie spoguļi tiek automātiski nolocīti, kad automobilis tiek novietots stāvēšanai. Tādā veidā tie pasargā arī iebūvētos pagriezienu rādītājus.

Ford Easy-Fuel pareizās degvielas iepildīšanai

Šī praktiskā sistēma neļauj iepildīt nepareizo degvielu, jo degvielas tvertnē vienkārši nav iespējams ielikt nepareizo uzgali. Turklāt, tā kā šī sistēma ir bez vāciņa, jums vairs nekad nebūs jāsasmērē rokas, paņemot netīru degvielas tvertnes vāciņu.

Quickclear ātrai vējstikla notīrīšanai

Šī pārdomātā funkcija ir radīta ar nolūku, lai aukstos rītos ļautu jums doties ceļā ātrāk. Vienkārši nospiediet pogu, un sistēma atkausēs vējstiklu dažās sekundēs pat tad, ja gaisa temperatūra būs zem nulles.

 

JŪSU DROŠĪBA: VIENMĒR MŪSU PRIORITĀTE

Augstai veiktspējai nepieciešams augsts drošības līmenis. Un Focus ST ir aprīkots ar plašu progresīvu drošības sistēmu klāstu, kas nodrošina aizsardzību un pārliecību.

Koordinētas drošības sistēmas, kas aktivizējas vienā acumirklī

Focus ST aprīkojumā ir iekļauta inteliģentā aizsardzības sistēma IPS, kas koordinē vairākas drošības sistēmas, lai aizsargātu gan autovadītāju, gan pasažierus. Automobiļa pasažierus aizsargā triecienus absorbējošs karkass, kā arī virkne gaisa drošības spilvenu. Arī stūre un pedāļi ir veidoti tā, lai avārijas gadījumā salocītos, samazinot savainojumu risku.

​Pārslēdzieties uz sporta režīmu

Elektroniskajai trajektorijas stabilizācijas programmai ESP ir divi režīmi. Sporta režīmā autovadītājs pilnībā kontrolē dzinēja griezes momentu, bet ESP mazāk iesaistās bremžu darbībā, nodrošinot dinamiskāku vadību. Ir izslēgta arī vilkmes kontrole, lai īpaši sarežģītās situācijās palielinātu riteņu griešanās ātrumu. Izslēgtā (Off) režīmā gan ESP, gan vilkmes kontroli var deaktivizēt pilnībā

​Progresīvas sistēmas kontrolētai bremzēšanai

Izsmalcināta bremžu pretbloķēšanās sistēma ABS apvienojumā ar elektronisko bremžu spēka sadales sistēmu EBD nodrošina kontrolētāku bremzēšanu. Ātrākas reaģēšanas nolūkā ir uzlabota arī pati bremžu konstrukcija.

​Padara braukšanu pilsētā drošāku

Negadījumi lēnas satiksmes apstākļos notiek pārāk bieži (jo pilsētas ielās ar dzīvu satiksmi). Aktīvā pilsētas bremzēšanas palīgsistēma palīdz no tām izvairīties vai mīkstināt to sekas. Ja sistēma uztver, ka priekšā braucošais transportlīdzeklis pēkšņi samazina ātrumu un jūsu braukšanas ātrums nepārsniedz 50 km/h, sistēma automātiski bremzē.

​Īpaši spilgti un ekonomiski biksenona priekšējie lukturi

No autoceļiem līdz pilsētas ielām – biksenona priekšējie lukturi ar adaptīvā apgaismojuma sistēmu automātiski pielāgo gaismas staru kūli, nodrošinot labāko apgaismojumu dažādās braukšanas situācijās. Uztverot pretim braucošu transportlīdzekli, tālās gaismas arī tiek automātiski pārslēgtas uz tuvajām.

​Progresīva sistēma, kas neļauj novirzīties no braukšanas joslas

Joslas saglabāšanas palīgsistēma pagriež stūri, ja tā uztver, ka autovadītājs plāno mainīt braukšanas joslu, neieslēdzot pagrieziena rādītāju. Ja transportlīdzeklis neapzināti tiek virzīts joslu apzīmējumu virzienā, kursa maiņas brīdinājuma sistēma rada stūres vibrāciju un mērinstrumentu panelī attēlo vizuālu brīdinājumu.

Papildu kontrole, uzsākot braukšanu kalnā

Palīgmehānisms braukšanas uzsākšanai kalnā uz brīdi aptur automobiļa ripošanu uz priekšu vai atpakaļ, ja braukšana tiek uzsākta kalnā. Sistēmas darbības pamatā ir spiediena saglabāšana bremzēšanas sistēmā 2,5 sekundes ilgāk, dodot vairāk laika un kontroles, kamēr autovadītājs pārliek kāju no bremžu pedāļa uz gāzes pedāli.

Autovadītāja uzraudzības sistēma brīdina nogurušus autovadītājus

Autovadītāja uzraudzības sistēma pastāvīgi uzrauga autovadītāja uzvedību un ir veidota, lai uztvertu jebkādas izmaiņas, kuras izraisa nogurums. Ja autovadītājs ir noguris, ekrānā parādās brīdinājuma signāls, kas iesaka atpūsties.

 

Automātiskās tālās gaismas – uzlabo redzamību, neapžilbinot citus

Automātiskās tālās gaismas ir noderīgs palīgs braukšanai naktī, kas ļauj koncentrēties uz ceļu, jo sistēma naktī automātiski ieslēdz un izslēdz tās, pielāgojoties pilsētas gaismām, kā arī pretim un priekšā braucošajiem transportlīdzekļiem.

Atpakaļskata spogulis, kas neļauj apžilbināt acis

Braukt naktī būtu vieglāk, ja aizmugurē braucošie transportlīdzekļi nepārtraukti neapžilbinātu jūs. Inovatīvais salona atpakaļskata spogulis ar automātiskas aptumšošanās funkciju uztver citu transportlīdzekļu priekšējo gaismu staru un automātiski satumst.

Laicīgs brīdinājums, ja riepā ir par maz spiediena

Ja brauciena laikā kādā riepā samazinās spiediens, riepu spiediena uzraudzības sistēma par to brīdina, izgaismojot ikonu mērinstrumentu panelī, kas ļauj droši apstāties un novērst problēmu.

Sistēma, kas brīdina par automobiļiem, kurus jūs neredzat

Aklās zonas informācijas sistēma izmanto radaru sensorus, lai uztvertu transportlīdzekļus, kas var būt jūsu aklajā zonā. Tie ir izvietoti abās automobiļa pusēs un aktīvi brīdina par iespējamām bīstamām situācijām ar oranžu lampiņu, kas iedegas attiecīgās puses ārējā atpakaļskata spogulī.

Izvēlieties braukšanas ātrumu, un Focus ST to ievēro

Kruīza kontrolē ietvertais ātruma ierobežotājs ļauj iestatīt maksimālo braukšanas ātrumu. Automobilis to ievēro, lai jūs varētu koncentrēties uz braukšanu. Kad nepieciešams braukt ātrāk, vienkārši nospiediet akseleratora pedāli, lai deaktivizētu sistēmu.

Drošības jostu atgādinājumi lielākai drošībai

Šī funkcija palīdz brauciena laikā rūpēties par aizmugurē sēdošo pasažieru drošību. Ja kādā no izmantotajām sēdvietām netiek izmantota drošības josta, sistēma izdod vizuālu un skaņas brīdinājumu.