VIEDA TEHNOLOĢIJA JŪSU RĪCĪBĀ

Focus RS jūs ieskauj viedas tehnoloģijas.

Katrai sistēmai ir noteikta loma, bet visām ir viens mērķis: ļaut pilnībā izbaudīt automobiļa spējas.

Maksimāla kontrole līkumos

Ford Performance visu riteņu piedziņa ar dinamisko griezes momenta vektorēšanas kontroli ļauj attīstīt 1 g lielu sānisko piedziņu, kā arī rada lielisku saķeri ar ceļu un garantē nepārspējami precīzu vadāmību līkumos. Lai palīdzētu līdzsvarot dzinēja griezes momenta apjomu, kas tiek padots uz aizmugurējiem riteņiem, tādējādi pielāgojot automobili specifiskiem ceļa seguma un braukšanas apstākļiem, sistēma aprīkota ar diviem elektroniski vadāmiem sajūgiem. Viedā tehnoloģija arī ļauj izbaudīt kontrolētu sanesi trasē.

Gatavs ceļam. Sagatavots trasei

Jaunajā Focus RS jūs izvēlaties automobiļa vadības un piedziņas režīmu – gan vienkārši braucot pa ceļu, gan dodoties trasē. Jūs varat pārslēgties starp Normal, Sport un Track iestatījumiem, vienkārši nospiežot vienu pogu. Katrā režīmā mainās piedziņas sistēmas darbība, amortizatoru kontrole, elektroniskā stabilitātes kontrole un ABS sistēmas darbība, kā arī vadāmība un dzinēja atsaucība – pat dzinēja skaņa iegūst citu nokrāsu. Atrodoties trasē, jūs varat izvēlēties saneses režīmu, kurā izmaiņas griezes momenta izdalē ļauj izpildīt kontrolētu sanesi.

Piekare, kas pielāgojas jūsu braukšanas stilam

No sacīkšu automobiļiem aizgūtā progresīvā pastiprinātā Öhlins Tenneco piekare rūpējas par to, lai jaunais Focus RS vienmēr tiktu rūpīgi kontrolēts. Tā uzlabo saķeri ar ceļu un kontroli, ļaujot jums justies savienotam ar ceļu un baudīt izcilu manevrējamību un stūres atsaucību. Divu režīmu amortizatori braukšanai trasē piedāvā vēl stingrākus iestatījumus, lai jūs varētu baudīt saviļņojumu, ko sniedz pilna jauda.

Sagatavojieties startam

Izvēlieties palaišanas kontroli, ieslēdziet pirmo pārnesumu, sasniedziet pilnus apgriezienus un atlaidiet sajūgu. Progresīvas tehnoloģijas nekavējoties iestata šasiju un spēka pārvadu tā, lai nodrošinātu maksimālu paātrinājumu no nulles. Lai arī kādi ir ceļa apstākļi, visu riteņu piedziņas sistēma sadala griezes momentu. Tas nodrošina maksimālu dzinēja jaudu (izmantojot turbokompresora virsspiedienu), pārvalda vilkmes kontroles sistēmu un iestata amortizatorus maksimālai saķerei.

Kontrolējiet arī amortizatoru iestatījumus

Vēl lielāku pielāgojamību nodrošina amortizatoru iestatījumu pielāgošanas iespēja, nenoņemot rokas no stūres (un nenovēršot acis no ceļa). Ar slēdzi ir iespējams iestatīt Base režīmu ērtam un sportiskam braucienam RS stilā. Sport režīma ciešie iestatījumi paredzēti vēl precīzākai vadāmībai gan uz taisniem, gan uz līkumotiem ceļiem un trasēm. Tā kā amortizatoru iestatījumi tiek attēloti acu priekšā, jums ir absolūta kontrole pār tiem.

Pārnesumu pārslēgšana pareizajā brīdī

Virkne izsmalcinātu sistēmu un funkciju gādā par to, lai transmisija un dzinējs nodrošinātu maksimālu paātrinājumu visos pārnesumos. Veiktspējas pārnesumu indikators informē par optimālo pārnesumu pārslēgšanas brīdi. Ja dzinēja darbības ātrums ir tuvu maksimālajiem 6800 apgriezieniem minūtē, sāk mirgot lampiņa, kas par to brīdina.

Progresīva brīvroku tehnoloģija

Ford SYNC ļauj atskaņot mūzikas ierakstus, kā arī veikt un saņemt zvanus mobilajā tālrunī, izmantojot vienkāršas, precīzas balss komandas. Balss vadību iespējams izmantot arī dziesmu atskaņošanai no USB vai MP3/iPod® , kā arī straumējot mūziku no tālruņa, kas ir savietojams ar Bluetooth®. Sistēma pat nolasīs ienākošos teksta ziņojumus.

Priekšējie lukturi, kas uzlabo līkumu pārredzamību

Jaunā Focus RS biksenona priekšējie lukturi ir ne tikai satriecoši, bet arī viedi. Kad autovadītājs pagriež stūri, tie seko līdzi ceļam, nodrošinot izcilu redzamību. Tie arī pielāgo lukturu apgaismojumu atkarībā no braukšanas ātruma, apkārtējās vides un braukšanas apstākļiem. Septiņi dažādi režīmi ir īpaši pielāgoti braukšanai pa pilsētas ielām, lauku ceļiem, lielceļiem vai sliktos laikapstākļos.

PIRMAJĀ VIETĀ VEIKTSPĒJA

Ford Performance komandas izstrādātais jaunais Focus RS ir jaunākais RS sērijas pārstāvis.

Celmlauža dizains un progresīva tehnika: šis automobilis uzstāda jaunu latiņu abās jomās.

Progresīvā 2,3 litru EcoBoost dzinēja tehnoloģija

2,3 litru EcoBoost dzinēja revolucionārā tehnoloģija ietver tiešo iesmidzināšanas sistēmu, vārstu pacēluma laika regulēšanu un dalīto turbokompresoru.

Dzinējs ir pielāgots un kalibrēts tieši jaunajam Focus RS, un tāpēc izdevies sasniegt šādus rezultātus: maksimālā jauda 350 ZS, maksimālais griezes moments 440 Nm (470 Nm ar virsspiedienu).

Dzinējs izceļas ar izcilu atsaucību pie zemiem apgriezieniem, ko papildina spēcīgs paātrinājums pie vidēji augstiem apgriezieniem. Augstākajos pārnesumos apgriezienu skaits ir ierobežots līdz 6900 apgriezieniem minūtē.

 Mūsu lieliskākais automobilis, ko radījuši mūsu lieliskākie prāti

Izmantojot Ford autosacīkšu komandas, RS komandas un citu īpašo transportlīdzekļu aktivitāšu (piemēram, Kena Bloka) prasmes, zināšanas un pieredzi, Ford Performance uzsāka darbību ar skaidru misijas formulējumu — „Veiktspējas virzīta inovācija“. Jaunais Focus RS ir ideāla šīs filozofijas izpausme.

 Mazāks degvielas patēriņš ar automātisko Start-Stop sistēmu

Kad jaunais Focus RS apstājas pie luksofora vai sastrēgumā darbojas brīvgaitā, automātiskā Start-Stop sistēma automātiski izslēdz dzinēju (bet joprojām piegādā elektroenerģiju tādām svarīgām sistēmām kā ventilācija, radio un Ford SYNC). Kad esat gatavs turpināt braukt, vienkārši nospiediet sajūga pedāli un izvēlieties pirmo pārnesumu, un sistēma atkal sāks darboties.

Izsmalcināta transmisija zibenīgai pārnesumu maiņai

Vislabākajai dzinēja jaudas pārnesei automobilis ir aprīkots ar sešpakāpju manuālo transmisiju.
Īsāka transmisijas svira un tās pārstrādātais mehānisms ļauj pārslēgt pārnesumus ātrāk un precīzāk. Gan transmisijas, gan sajūga konstrukcijā ir izmantotas spēcīgākas detaļas, kas paredzētas augstākam griezes momentam.

Iespaidīga bremzēšanas jauda

Jaunais Focus RS ir aprīkots ar jaudīgāko bremžu sistēmu, kāda jebkad uzstādīta RS modeļos – tam ir 350 mm ventilētie diski priekšā un četru virzuļu Brembo bremžu uzlikas. Pārdomātais dizains uzlabo bremžu dzesēšanu, palīdzot izvairīties no nodilšanas pat intensīvas izmantošanas apstākļos. Arī priekšējiem diskiem ir ventilācijas elementi, kas uzlabo dzesēšanu.

IZBAUDIET JAUNO FOCUS RS PILNĪBĀ

No ārpuses jaunais Focus RS piesaista uzmanību. Iekšpusē nekas netraucē baudīt braukšanas prieku. Pārdomātas funkcijas apvienojumā ar progresīvu tehnoloģiju palīdz vienmēr izbaudīt elpu aizraujošu braucienu.

 SYNC 3 sistēma bezvadu balss sakaru nodrošināšanai

Šobrīd SYNC 3 ir mūsu progresīvākā sistēma. Tā darbojas daudz ātrāk, ir vienkāršāk lietojama, aprīkota ar uzlabotu balss komandu funkciju, kā arī virkni citu funkciju. Uz vadības paneļa esošo pogu izmērs ir palielināts, lai atvieglotu sistēmas izmantošanu. Sistēmas 8 collu skārienekrāns tagad reaģē uz skārieniem tāpat kā viedtālruņi un planšetdatori, kas nodrošina intuitīvāku navigāciju.

SYNC 3 sistēma nodrošina piekļuvi arī lietotnēm AppLink, Apple CarPlay un Android Auto, kas ļauj attēlot jūsu viedtālruņa datus skārienekrāna.

Piezīme. Pilnīga SYNC 3 sistēmas sinhronizācija iespējama tikai ar iPhone 5, viedtālruņiem ar Android 5.0 (Lollipop) operētājsistēmu vai jaunākiem viedtālruņiem.

Vairāku SYNC 3 funkciju izmantošanai nepieciešami mobilie dati, kas var radīt papildu izdevumus par mobilo sakaru pakalpojumiem. Lai noskaidrotu, vai jums ir pieejami lietotnes Apple CarPlay un Android Auto pakalpojumi un iegūtu par tām sīkāku informāciju, apmeklējiet to oficiālās tīmekļa vietnes. 

​Uzticiet automobili citiem bez raizēm, pateicoties MYKEY®

Ford MyKey® ļauj iestatīt braukšanas ātruma ierobežojumu, drošības jostu atgādinātājus un pat audiosistēmas skaļumu. Šī sistēma rūpēsies par jūsu sirdsmieru, kad aizdosiet automobili kādam draugam vai ģimenes loceklim, jo Ford MyKey® atslēgā iespējams ieprogrammēt dažādus ierobežojumus. Administratora atslēgu jūs varēsiet glabāt pie sevis.

Ārējie atpakaļskata spoguļi, kas paši sevi sargā

Lai izvairītos no nejaušiem bojājumiem, elektriski pielokāmie spoguļi tiek automātiski nolocīti, kad automobilis tiek novietots stāvēšanai. Tādā veidā tie pasargā arī iebūvētos pagriezienu rādītājus.

Ford Easy-Fuel pareizās degvielas iepildīšanai

Šī praktiskā sistēma neļauj iepildīt nepareizo degvielu, jo degvielas tvertnē vienkārši nav iespējams ielikt nepareizo uzgali. Turklāt, tā kā šī sistēma ir bez vāciņa, jums vairs nekad nebūs jāsasmērē rokas, paņemot netīru degvielas tvertnes vāciņu.

Iedarbiniet automobili, vienkārši nospiežot pogu

Tagad jums vairs nav jāizmanto atslēga. Lai iedarbinātu dzinēju, vienkārši nospiediet sajūga pedāli (vai bremzes pedāli, ja automobilis aprīkots ar automātisko transmisiju) un Ford Power dzinēja iedarbināšanas pogu.

Recaro sporta sēdekļi

Jaunā Focus RS sportisko raksturu papildina Recaro sporta sēdekļi. Ergonomiski veidotajos sēdekļos ir iestrādāta RS emblēma un Nitrous Blue krāsas elementi. Sānu polsteri gādās par jūsu komfortu un drošību sportiskas braukšanas laikā. Papildaprīkojumā ir pieejami arī RS raksturīgie Recaro kausveida sēdekļi ar autentiskiem motosportā izmantotiem mikrošķiedras apdares elementiem.

Ford ātruma ierobežotājs

Ford ātruma ierobežotājs ļauj autovadītājam iestatīt maksimālo ātruma ierobežojumu no 20 km/h līdz 112 km/h un neļauj automobilim braukt ātrāk par noteikto ātrumu.

Kad sistēma tiek aktivizēta, tā ar maziem uz priekšējiem riteņiem uzstādītiem sensoriem nepārtraukti uzrauga automobiļa braukšanas ātrumu. Kolīdz sistēma uztver, ka ir sasniegts iestatītais maksimālais ātrums, tā ierobežo dzinējam piegādātās degvielas daudzumu.

Pēc tam maksimālo ātrumu var palielināt vai samazināt, nospiežot vienu no diviem slēdžiem, turklāt to var izdarīt arī braukšanas laikā.

Quickclear ātrai vējstikla notīrīšanai

Šī pārdomātā funkcija ir radīta ar nolūku, lai aukstos rītos ļautu jums doties ceļā ātrāk. Vienkārši nospiediet pogu, un sistēma atkausēs vējstiklu dažās sekundēs pat tad, ja gaisa temperatūra būs zem nulles.

Vējstikla tīrītāji, kas pielāgojas lietus stiprumam

Vējstikla tīrītāji ar lietus sensoriem sāk darboties, kolīdz uztver mitrumu uz vējstikla, un pielāgo tīrīšanas intervālu atbilstoši laikapstākļiem. Ir iespējams izvēlēties pat sešus uztveršanas līmeņus, no kuriem atkarīgs tas, cik daudz šķidruma uzkrājas uz vējstikla, pirms tas tiek notīrīts.

IESPAIDĪGA VEIKSTPĒJA. NEPĀRSPĒJAMA DROŠĪBA

Augstas veiktspējas automobilim nepieciešams augsts drošības līmenis. Tādēļ jaunais Focus RS ir aprīkots ar iespaidīgu progresīvu funkciju klāstu jūsu un jūsu pasažieru aizsardzībai.

 Koordinētas drošības sistēmas, kas aktivizējas vienā acumirklī

Jaunā Focus RS aprīkojumā ir iekļauta inteliģentā aizsardzības sistēma IPS, kas koordinē vairākas drošības sistēmas, lai aizsargātu gan autovadītāju, gan pasažierus. Automobiļa pasažierus aizsargā triecienus absorbējošs karkass, kā arī virkne gaisa drošības spilvenu. Arī stūre un pedāļi ir veidoti tā, lai avārijas gadījumā salocītos, samazinot savainojumu risku.

 Progresīvas sistēmas kontrolētai bremzēšanai

Izsmalcināta bremžu pretbloķēšanās sistēma ABS apvienojumā ar elektronisko bremžu spēka sadales sistēmu nodrošina kontrolētāku bremzēšanu. Ātrākas reaģēšanas nolūkā ir uzlabota arī pati bremžu konstrukcija.

Papildu kontrole, uzsākot braukšanu kalnā

Palīgmehānisms braukšanas uzsākšanai kalnā aptur automobiļa ripošanu atpakaļ, ja braukšana tiek uzsākta kalnā. Sistēmas darbības pamatā ir spiediena saglabāšana bremzēšanas sistēmā, dodot vairāk laika un kontroles, kamēr autovadītājs pārliek kāju no bremžu pedāļa uz akseleratora pedāli.

Izvēlieties braukšanas ātrumu, un Focus RS to ievēro

Kruīza kontrolē ietvertais ātruma ierobežotājs ļauj iestatīt maksimālo braukšanas ātrumu. Automobilis to ievēro, lai jūs varētu koncentrēties uz braukšanu. Kad nepieciešams braukt ātrāk, vienkārši spēcīgāk nospiediet akseleratora pedāli, lai deaktivizētu sistēmu.

Atpakaļskata spogulis, kas neļauj apžilbināt acis

Braukt naktī būtu vieglāk, ja aizmugurē braucošie transportlīdzekļi nepārtraukti neapžilbinātu jūs. Inovatīvais salona atpakaļskata spogulis ar automātiskas aptumšošanās funkciju uztver citu transportlīdzekļu priekšējo lukturu staru kūli un automātiski satumst.

Laicīgs brīdinājums, ja riepā zūd spiediens

Ja brauciena laikā kādā riepā samazinās spiediens, riepu spiediena uzraudzības sistēma par to brīdina, izgaismojot ikonu mērinstrumentu panelī, kas ļauj droši apstāties un novērst problēmu.

Padara braukšanu pilsētā drošāku

Negadījumi lēnas satiksmes apstākļos notiek pārāk bieži (jo īpaši pilsētas ielās ar dzīvu satiksmi). Aktīvā pilsētas bremzēšanas palīgsistēma palīdz no tām izvairīties vai mīkstināt to sekas. Ja sistēma uztver, ka priekšā braucošais transportlīdzeklis pēkšņi samazina ātrumu un jūsu braukšanas ātrums nepārsniedz 50 km/h, sistēma automātiski bremzē.

Trauksmaini laba aizsardzība

Thatcham 1. kategorijas signalizācija ir izsmalcināta sistēma, kas ieslēdzas automātiski, kad automobilis tiek divreiz aizslēgts. Tā izdod spēcīgu skaņas signālu, kad kāds mēģina iekļūt automobilī ar varu, tas tiek pacelts vai sensori uztver kustību salonā.