Pilnais izmērs Lejupielādēt

Ford Kinētiskais dizains

Foto & Mediji
Kinētiskais dizains

2004. gadā Martins Smits (Martin Smith), Ford Europa dizaina nodaļas direktors, uzņēmās lielu izaicinājumu: Viņš apņēmās radīt Ford automobiļiem jaunu formu izteiksmes veidu. Šis solis noveda pie pilnīgi jaunas dizaina filozofijas Ford vēsturē – tā sauktā Ford kinētiskā dizaina.

Filozofija No iosis līdz Mondeo No Verve līdz Fiesta Iosis MAX
Atklājiet „enerģiju kustībā“

Martins Smits Ford kinētisko dizaino definē kā „izteiksmīgo, dinamisko līniju un pilnīgo virsmu formas izteiksmes veidu. Skatoties uz Ford kinētisko dizainu, uzreiz kļūst skaidrs, ka tas vizualizē enerģiju kustībā.“ Citiem vārdiem sakot: mūsu automobiļi vienmēr izskatās kustībā, pat tad, ja tie stāv.

Dizaina attīstība

Ford kinētiskā dizaina pirmā attīstības pakāpe bija 2005. gadā radītais konceptauto „SAV“, no kura Ford S-MAX ieguvis savu vienreizējo formu. Kopš tā brīža šis formas izteiksmes veids ir piešķīris vienreizējo dizainu arī Galaxy, Mondeo, Kuga, Focus, Fiesta un jaunā Ford Ka modeļiem. Martins Smits Ford kinētiskā dizaina vīziju raksturo šādi: „Mēs vēlamies būvēt automobiļus, kas jau no pirmā acu skatiena liek domāt „Šo es noteikti gribu sev!"" Šī vīzija nepārprotami ir kļuvusi par realitāti.