VIEGLA VADĀMĪBA UN DAUDZPUSĪGA TELPA

Pateicoties tādam aprīkojumam kā parkošanās sensori un atpakaļskata kamera, Tourneo Custom izsmalcinātā tehnoloģija ievērojami atvieglo transportlīdzekļa vadību pilsētā. Lai vēl vairāk atvieglotu dzīvi, salonā ir daudz atjautīgu uzglabāšanas nodalījumu, turklāt ir pieejams pat atlokāms galdiņš, kas ir lieliski piemērots klēpjdatoram. Aizmugurē ir īpaši daudzpusīga sēdekļu izvietošanas sistēma, kas ļauj pārvadāt pasažierus un bagāžu vienlaikus (ir iespējams izmantot iebūvēto jumta bagāžnieku, ja vajag vairāk vietas, piemēram, velosipēdiem, vējdēļiem vai tūrisma aprīkojumam). Tourneo Custom ir ne tikai ietilpīgs un praktisks, bet arī grezns un ērts. Vadītāja sēdeklis un stūre ir pilnībā pielāgojama, lai jūs varētu atrast ideālo sēdēšanas pozīciju, turklāt ir pieejami arī apsildāmi priekšējie sēdekļi un atgāžami aizmugurējie sēdekļi.

 Sistēma, kas palīdz uztvert gājējus.

Papildaprīkojumā pieejamā avārijas bremzēšanas palīgsistēma ar gājēju uztveršanas sistēmu un aktīvo bremzēšanas palīgu izmanto radaru un kameru, lai uztvertu priekšā esošus transportlīdzekļus un gājējus, kā arī cilvēkus, kas varētu šķērsot ceļu. Tā brīdina jūs par potenciālu sadursmi. Ja jūs uz sistēmas brīdinājumiem nereaģējat, aktīvais bremzēšanas palīgs piepilda bremžu sistēmu un automātiski pielieto bremzes, lai mazinātu sadursmes nopietnību vai palīdzētu no tās izvairīties pavisam (darbojas pie ātruma līdz 80 km/h). 
Avārijas bremzēšanas palīgsistēma ietilpst adaptīvās kruīza kontroles komplektā.

SelectShift automātiskā transmisija.

Gan 130 ZS, gan 170 ZS jaudas dzinēji ir pieejami komplektācijā ar jauno sešpakāpju SelectShift automātisko transmisiju. Tā nodrošina līganu un relaksējošu braukšanu, it īpaši blīvā satiksmē. Ja vēlaties, varat pārslēgt pārnesumus manuāli ar priekšējā panelī iebūvēto transmisijas sviru. Tāpat sarežģītākos braukšanas apstākļos, piemēram, uz slidenām virsmām vai stāvos kalnos, pārnesumus iespējams nobloķēt.  

Aizmugurējā pneimatiskā piekare.

Tourneo Custom papildaprīkojumā tagad ir pieejama aizmugurējā pneimatiskā piekare. Tā automātiski pielāgojas bagāžas un pasažieru svaram, lai saglabātu nemainīgu klīrensu. Tādējādi automobiļa gaita ir līganāka neatkarīgi no tā, vai braucat viens vai ar pasažieriem, vai arī automobilī ir iekrauta bagāža. 

Kruīza kontrole, kas pielāgojas automātiski.

Papildaprīkojumā pieejamā adaptīvā kruīza kontrole ļauj Jums uzstādīt ātrumu, ar kādu vēlaties braukt, un sistēma to saglabās. Ja iebūvētais RADAR sensors uztvers priekšā braucošu transportlīdzekli, sistēma samazinās Jūsu Tourneo Custom braukšanas ātrumu, lai saglabātu iepriekš uzstādītu distanci līdz tam. Kad ceļš atkal būs brīvs, sistēma palielinās ātrumu līdz Jūsu izvēlētajam. 

Adaptīvās kruīza kontroles komplektācijā ietilpst brīdināšanas sistēma Forward Alert, kas brīdina, ja nejauši piebraucat pārāk tuvu priekšā braucošajam transportlīdzeklim.

Moderna sistēma, kas palīdz saglabāt braukšanas joslu.

Uztverot, ka nejauši novirzāties no savas braukšanas joslas, kursa maiņas brīdinājuma sistēma brīdinās jūs, stūrē radot vibrāciju un uzrādot vizuālu brīdinājumu. Vibrēšanu var uzstādīt trīs līmeņos.


Modrs, ja saguris ir autovadītājs.

Autovadītāja brīdināšanas sistēma uzrauga autovadītāja uzmanību braukšanas laikā un uztver braukšanas izmaiņas, kuras ietekmē nogurums. Ja autovadītājs kļūst neuzmanīgs, sistēma iesaka ņemt vērā ekrānā redzamo padomu un atpūsties. 

Ierauga ceļa zīmes, kuras jūs varētu palaist garām.

Vai ceļa zīmes atrastos ceļa malā vai virs ceļa, vai tās būtu pastāvīgas vai pagaidu, ceļa zīmju atpazīšanas sistēma tās pazīst. Instrumentu panelī tiek attēlota attiecīgā ātruma ikona vai apdzīšanas aizlieguma zīme, kas nomainās ik reizi, kad spēkā ir jauns ierobežojums.

Vieglāk braukt atpakaļgaitā.

Stabi, soliņi, nelielas sienas… Tas, kas atrodas aiz automobiļa, ar atpakaļskata kameras palīdzību tiek attēlots uz viduskonsolē iebūvētā ekrāna. Sistēma automātiski ieslēdzas, tiklīdz jūs ieslēdzat atpakaļgaitas pārnesumu. Izmantojot virtuālas robežlīnijas, sistēma var palīdzēt novietot auto ierobežotā platībā.

Sensori, kas nodrošina parkošanos bez stresa.

Parkošanās attāluma sensori palīdz jums noteikt attālumu starp jūsu transporta līdzekli un šķēršļiem gan priekšā, gan aizmugurē. Kad sensori konstatē kādu priekšmetu, ieslēdzas skaņas brīdinājuma signāls, kas, attiecīgajam priekšmetam pietuvojoties, pastiprinās.

Priekšējie lukturi, kas ieslēdzas automātiski, kad tas ir nepieciešams.

Sensori uztver tumsas iestāšanos un automātiski ieslēdz priekšējos lukturus, lai padarītu braukšanu krēslas apstākļos drošāku. Tāpat tie ieslēdzas automātiski, kad iebraucat tunelī. 
(Papildaprīkojums)

Automātiskas tālās gaismas.

Noderīgs palīgs braukšanai naktī. Automātiskā tālo gaismu sistēma (Auto High Beam) uz laiku aptumšo tālās gaismas, tiklīdz konstatē satiksmi pretējā virzienā vai priekšā braucošus transporta līdzekļus, tādējādi neļaujot jums apžilbināt citus autovadītājus. Pēc tam atkal automātiski tiek ieslēgts tālais apgaismojums, nodrošinot jums maksimālu redzamību. 

Vieglāka braukšana naktī.

Ja naktī jāizbrauc straujš līkums, Tourneo Custom jums palīdzēs, izmantojot jaunās papildaprīkojumā pieejamās līkumu gaismas. Tās aktivizējas pie ātruma līdz 40 km/h, ja tiek pagriezta stūre vai ieslēgts pagrieziena rādītājs. Tad šīs priekšējo lukturu augšdaļā novietotās gaismas automātiski ieslēdzas, lai izgaismotu attiecīgo ceļa daļu, ļaujot to labāk pārredzēt.

 

Ekonomiskāka, mazāk nogurdinoša braukšana.

Kruīza kontrole ar regulējamu ātruma ierobežotāju palīdz saglabāt braukšanas ātrumu jūsu iestatītajās robežās. Tādējādi var ietaupīt degvielu, novērst ātruma pārsniegšanas risku un, tāpat kā ar citām kruīza kontroles sistēmām, saglabāt braukšanas ātrumu, lai jums par to nebūtu jāuztraucas.

Vējstikla tīrītāji, kas automātiski pielāgojas lietus intensitātei.

Papildaprīkojumā pieejamie vējstikla tīrītāji ar lietus sensoru ieslēdzas, tiklīdz uz vējstikla konstatē mitrumu, tad tie pielāgo darbības ātrumu atbilstoši laika apstākļiem. Iespējams pat izvēlēties kādu no sešiem jūtīguma līmeņiem, kas nosaka, cik liels mitruma daudzums var uzkrāties, pirms vējstikla tīrītāji to notīra. Vējstikla tīrītāji ar lietus sensoru ir pieejami papildaprīkojumā komplektācijā ar automātiskajiem priekšējiem lukturiem. Standartaprīkojums modelī Titanium.

Kontrolēta braukšana, pateicoties precīzi noregulētai šasijai.

Rūpīgi noregulētā šasija, kas gan pie priekšējās, gan aizmugurējās ass ir padarīta ievērojami stingrāka, sniedz izcilu stabilitāti un kontroli. Tās priekšrocības papildina optimizēta, īpaši stingra virsbūves konstrukcija.

Maksimāla saķere labākai kontrolei.

Griezes momenta vektorēšanas sistēma ceļa virsmas mērījumus veic 100 reizes sekundē. (Tas ir 33 reizes ātrāk, nekā iespējams nomirkšķināt acis.) Izmantojot šo informāciju, tiek līdzsvarota uz katru no priekšējiem riteņiem novadītā jauda. Tādējādi tiek palielināta saķere un stūrēšana padarīta īpaši precīza, palīdzot izbraukt līkumus un ceļa nelīdzenumus.

 

 

VEIKTSPĒJA, EKONOMIJA UN VADĀMĪBA

Tourneo Custom ir aprīkots ar progresīvu dīzeļdzinēju, kas izceļas ar dinamisku veiktspēju un pārliecinošu ekonomiju trīs dažādās jaudas versijās. Lai zem dzinēja pārsega esošā jauda tiktu pārvērsta iedvesmojošā un kontrolētā piedziņā — neatkarīgi no tā, vai transportlīdzeklis ir pilns vai nē —, ir pieliktas visas pūles, lai nodrošinātu labāko iespējamo vadāmību. Tajā pašā laikā mūsu dzinējos ir izmantota virkne ECOnetic tehnoloģiju, kas nodrošina tik ekonomisku veiktspēju, cik vien iespējams.

​Ford EcoBlue dīzeļdegvielas dzinēji.

Tourneo Custom jaunie Ford EcoBlue 2,0 l TDCi dzinēji jau tagad atbilst stingrajām Euro 6 izmešu standarta prasībām. Tie apvieno izcilu veiktspēju un jaudu ar zemu degvielas patēriņu un izmešu līmeni – no 6,1 l/100 km un 159 g CO2/km. 

Lai vēl vairāk samazinātu ekspluatācijas izmaksas, apkopes intervāli tagad ir līdz pat 58 000 km nobraukums vai 2 gadi (atkarībā, kas pienāk ātrāk). Pateicoties trīs pieejamām jaudas versijām – 105 ZS / 360 Nm, 130 ZS / 385 Nm un 170 ZS / 405 Nm – jūs varēsiet atrast tieši jūsu vajadzībām atbilstošāko dzinēju.

 

Izcila veiktspēja. Mazāks izmešu daudzums.

Tourneo Custom jaunie Ford EcoBlue 2,0 l TDCi dīzeļdegvielas dzinēji atbilst stingrajām Euro 6 izmešu standarta prasībām, kas nosaka, ka salīdzinājumā ar Euro 5 standartu slāpekļa oksīda izmešu daudzumam jābūt par 55% mazākam.

Piedeva, kas likvidē piesārņojumu.

Selektīvā katalītiskā reducēšanas sistēma SCR izmanto AdBlue®, uz karbamīda/ūdens bāzes veidotu šķidrumu, lai pārveidotu izplūdes gāzēs esošos NOx izmešus par slāpekli un ūdeni. Tad daļiņu filtrs automobiļa izplūdes gāzēs likvidē vairāk nekā 99% izdalīto cieto daļiņu. Lai AdBlue® darbotos pareizi, tā tvertne jūsu jaunajā Ford EcoBlue dīzeļdzinējā jāpiepilda ar AdBlue® šķidrumu. Kad šķidruma līmenis ir pārāk zems, iedegas brīdinājuma signāls. Plašāka informācija pieejama Tourneo Custom lietošanas rokasgrāmatā.

Garāki apkopju intervāli.

Tagad apkopju intervāli ir līdz pat 58 000 kilometru nobraukums (par aptuveni 10 000 kilometriem vairāk nekā iepriekšējā modelī) vai divi gadi, kas palīdz samazināt ekspluatācijas izmaksas.

Mazāks degvielas patēriņš ar automātisko Start-Stop sistēmu.

Tourneo Custom piedāvā izcilu degvielas ekonomiju — tas patērē 6,5 l degvielas uz 100 kilometriem, kas atbilst 172 g CO2 izmešu uz kilometru. Tik iespaidīgus rādītājus ļauj sasniegt ne tikai pats dzinējs, bet arī virkne ECOnetic tehnoloģiju.

Kad automobilis apstājas, piemēram, pie sarkanās gaismas vai gaidot rindā, šī sistēma automātiski izslēdz dzinēju (turpinot piegādāt jaudu tādām svarīgām iekārtām kā gaisa kondicionēšanas sistēma un radio). Kad esat gatavs atsākt braukšanu, dzinējs atkal tiek iedarbināts. Sistēma ir ideāli piemērota braukšanai pilsētā, kur iespējams ietaupīt līdz pat 10% degvielas.

Efektīvāks veids, kā uzlādēt akumulatoru.

Atšķirībā no parastajām sistēmām viedās reģeneratīvās lādēšanas sistēma lādē akumulatoru tikai tad, ja tas ir nepieciešams, un, kad vien iespējams, to pārtrauc, ja tiek nospiests akseleratora pedālis. Tas ļauj vēl vairāk ietaupīt degvielu un samazināt izmešu daudzumu.

Pārnesumu indikators efektīvai pārnesumu pārslēgšanai degvielas taupīšanas nolūkā.

Lampiņa mērinstrumentu panelī brīdina, kad maksimālas degvielas ekonomijas nolūkā ir jāpārslēdz pārnesums. Tas ir vienkāršs, taču efektīvs veids, kā ietaupīt katrā braucienā.

BRAUCIET AR STILU UN PILNĪGĀ KOMFORTĀ

Moderna kabīne un jaunākās tehnoloģijas padara Tourneo Custom vadītāja dzīvi daudz ērtāku, komfortablāku un savienotāku. 
Savukārt pasažieri var relaksēties plašajā, greznajā salonā, kurā pieejami gan sēdekļi ar nolaižamām atzveltnēm, gan sānu logu aizsegi.

Inovatīva aizmugurējo sēdekļu sistēma, kuru var pielāgot atbilstoši vajadzībām.

Pateicoties jaunajai daudzpusīgajai aizmugurējo sēdekļu sistēmai, sēdekļus iespējams izkārtot 30 veidos. Piemēram, ja sēdeklis netiek izmantots, to iespējams nolocīt un pabīdīt uz priekšu, lai atbrīvotu vietu bagāžai. Savukārt, ja pasažierim ir nepieciešams galdiņš, ir iespējams nolocīt jebkura sēdekļa atzveltni, lai izveidotu līdzenu virsmu. Un visbeidzot maksimālai bagāžas nodalījuma ietilpībai sēdekļus ir iespējams izņemt pavisam. Apskatiet, kā darbojas daudzpusīgā aizmugurējo sēdekļu sistēma.
Pasažieru sēdekļi ir arī ārkārtīgi ērti, jo īpaši ar tādām funkcijām kā atgāžamajām atzveltnēm, roku balstiem un ādas apdari. Tajā ir arī ISOFIX stiprinājumu punkti bērnu sēdeklīšiem.

Ford SYNC. Progresīva brīvroku tehnoloģija.

Ford SYNC balss vadība ļauj pārvaldīt mūziku, kā arī veikt un saņemt zvanus brīvroku režīmā, izmantojot vienkāršas, intuitīvas balss komandas. Piemēram, pasakot „Piezvanīt uz mājām”, sistēma automātiski izveido savienojumu ar šo tālruņa numuru (ja vien kontaktu sarakstā ir vārds „Mājas”). Sistēma pat nolasa priekšā mobilajā tālrunī saņemtos teksta ziņojumus.*
SYNC arī ļauj atskaņot ierakstus no USB vai MP3/iPod, kā arī straumēt mūziku no mobilā tālruņa, izmantojot tikpat vienkāršas balss komandas. Tas nozīmē, ka jūs varat turēt rokas uz stūres un pievērst uzmanību ceļam.
Vēl viena svarīga funkcija ir avārijas palīgsistēma. Ja jūsu mobilais tālrunis ir savienots ar SYNC, sistēma var to izmantot, lai avārijas gadījumā izsauktu glābšanas dienestus.

Iebūvēts jumta bagāžnieks, kas palielina komfortu un ekonomiju un samazina trokšņa līmeni.

Unikāls inovatīvs jumta bagāžnieks, ko var nolocīt vienā līmenī ar jumtu, kad tas netiek izmantots. Tas arī aiztaupa pūles, kas parasti nepieciešamas, lai uzliktu un noņemtu parastu jumta bagāžnieku, ļauj izbraukt cauri 2 m augstām ejām, palīdz ietaupīt degvielu mazākas vilkmes dēļ un nodrošina klusāku braucienu, pateicoties mazākam vēja radītajam troksnim. Uz tā iespējams pārvadāt līdz 130 kg smagu kravu.

Jauni, vēl ērtāki priekšējie sēdekļi.

Tāpat kā stūre, vadītāja sēdeklis ir pilnībā regulējams, lai jūs varētu atrast ērtāko braukšanas pozīciju. Ir iebūvēts arī roku balsts, savukārt regulējamais muguras balsts, priekšējo sēdekļu apsildes funkcija un elektriski regulējams vadītāja sēdeklis ir pieejams papildaprīkojumā. Vienlīdz svarīgi ir tas, ka sēdekļi ir ne tikai ērti, bet arī ārkārtīgi izturīgi.

Viegla piekļuve no visām pusēm.

Dubultās slīddurvis ir iekļautas Tourneo Custom standartaprīkojumā, savukārt sliekšņi zem durvīm ļauj ērti iekāpt transportlīdzeklī. Uz augšu paceļamās bagāžas nodalījuma durvis ļauj ērti piekļūt bagāžas nodalījumam aizmugurē (dubultas slīddurvis ir standartaprīkojums modelī Titanium).

Pārdomātas uzglabāšanas iespējas, lai vieta atrastos it visam.

Tourneo Custom piedāvā izcilas uzglabāšanas iespējas: mērinstrumentu panelī apslēptu nodalījumu (ar 12 V kontaktligzdu) mobilajam tālrunim vai MP3 atskaņotājam, īpaši lielu cimdu nodalījumu, kā arī vairākus parocīgus pudeļu un glāžu turētājus. Izvēloties divvietīgo blakussēdētāju sēdekli, ir iespējams izmantot arī zem sēdekļa apslēptu novietni ar 93 litru ietilpību un atlokāmu galdiņu, kas ir pietiekami liels, lai uz tā varētu novietot klēpjdatoru.

Tik daudz izklaides, cik vien vēlaties.

Automobilī ir pieejams plašs klāsts informācijas un izklaides aprīkojuma, tostarp augstākā līmeņa komplektācija, kurā ietilpst DAB radio, USB pieslēgvieta, daudzfunkcionālais ekrāns, navigācijas sistēma ar visas Eiropas pārklājumu, Ford SYNC un pārdomāts skaļruņu izvietojums.

Pateicoties apsildāmajam Quickclear vējstiklam, loga skrāpēšana ir kļuvusi par pagātni.

Vienkārši nospiediet pogu, un iebūvētie apsildes elementi ātri notīrīs ledu vai sniegu, lai tas nebūtu jādara jums (pieejams papildaprīkojumā).

Ford Easy-Fuel pareizās degvielas iepildīšanai.

Tā vienkārši neļaus iepildīt Tourneo Custom nepareizo degvielu, jo degvielas tvertnē vienkārši nav iespējams ielikt nepareizo uzgali. Turklāt, tā kā šī sistēma ir bez vāciņa, jums vairs nekad nebūs jāsmērē rokas, ņemot rokās netīru degvielas tvertnes vāciņu.

Ārējie atpakaļskata spoguļi, kas drošības nolūkā pielokās paši.

Papildaprīkojumā pieejamie elektriski pielokāmie spoguļi tiek pielocīti, nospiežot vienu pogu, lai novērstu to sasišanu. Tiem ir arī apsildes funkcija, kas nodrošina skaidru redzamību sala laikā, kā arī iebūvēti pagriezienu rādītāji.

Automātiskās tālās gaismas. Uzlabo redzamību, neapžilbinot citus.

Automātiskās tālās gaismas ir nenovērtējams palīgs braukšanai naktī, kas, uztverot pretim braucošu automobili, automātiski pārslēdz tuvās gaismas. Kad ceļš ir brīvs, sistēma atkal automātiski ieslēdz tālās gaismas. Automātiskās tālās gaismas ir pieejamas papildaprīkojumā komplektācijā ar kursa maiņas brīdinājuma sistēmu.

JAUNS, GODALGOTS AIZSARDZĪBAS LĪMENIS

Tourneo Custom uzstāda jaunus standartus drošības jomā. Automobilim ir piešķirts Euro NCAP maksimālais 5 zvaigžņu drošības novērtējums, kā arī Progresa balvas par īpaši inovatīvām tehnoloģijām — kursa maiņas brīdinājuma sistēmu un Ford SYNC® ar avārijas palīgsistēmu (kas avārijas gadījumā var izsaukt glābšanas dienestus autovadītāja vietā).

Avārijas palīgsistēma negadījumiem.

Maz ticamā nelaimes gadījumā godalgotā Ford SYNC avārijas palīgsistēma sāk darboties, ja tiek aktivizēts gaisa drošības spilvens vai deaktivizēts degvielas sūknis. Ja vien jūsu mobilais tālrunis ir savienots ar SYNC, sistēma var to izmantot, lai izveidotu savienojumu ar glābšanas dienestiem, lai sniegtu tiem svarīgu informāciju, piemēram, GPS koordinātas, taču vadītājs arī jebkurā laikā var pārņemt kontroli. Avārijas palīgsistēma 2012. gada Global Mobile Awards konkursā saņēma balvu „Labākā mobilā inovācija autotransporta sistēmu jomā”.

Papildu kontrole, uzsākot braukšanu kalnā.

Palīgmehānisms braukšanas uzsākšanai kalnā uz brīdi aptur automobiļa ripošanu atpakaļ, ja braukšana tiek uzsākta kalnā. Sistēmas darbības pamatā ir spiediena saglabāšana bremzēšanas sistēmā līdz 3 sekundēm ilgāk, dodot vairāk laika un kontroles, kamēr autovadītājs pārliek kāju no bremžu pedāļa uz akseleratora pedāli. Tas ir noderīgs arī apstājoties un uzsākot braukšanu uz slapja ceļa seguma.

Progresīva sistēma, kas neļauj novirzīties no braukšanas joslas.

Ja kursa maiņas brīdinājuma sistēma uztver nejaušu novirzīšanos no braukšanas joslas, tā var informēt par to ar stūres vibrāciju un vizuālu brīdinājumu (ir iespējams iestatīt trīs dažādus vibrācijas intensitātes līmeņus).

Kontroles funkcijas, kas pielāgojas automobiļa noslodzei.

Adaptīvā slodzes kontrole LAC pielāgo elektronisko trajektorijas stabilizācijas kontroli Tourneo Custom pārvadātās kravas svaram. Tas nodrošina kontroli un stabilitāti gan tad, kad automobilī ir pasažieri, gan tad, kad pasažieru nav.

Pretapgāšanās sistēma.

Ford unikālie sasveres sensori palīdz pretapgāšanās sistēmai noturēt riteņus uz zemes, it īpaši grūtākos braukšanas apstākļos.

ESC palīdz saglabāt kontroli jebkurā situācijā.

Elektroniskā trajektorijas stabilizācijas kontrole ESC nepārtraukti uzrauga automobiļa darbību. Tā uztver novirzes no izvēlētās braukšanas joslas, piemēram, novirzīšanos no kursa vai sānslīdi, un automātiski stabilizē automobiļa trajektoriju, ļaujot saglabāt pilnīgu kontroli. Šī sistēma arī palīdz saīsināt apstāšanās ceļu avārijas situācijās.

Brīdinājums aizmugurē braucošajiem straujas bremzēšanas gadījumā.

Avārijas bremzēšanas gaismu sistēma aktivizē bremžu lukturu mirgošanu, lai brīdinātu citus autovadītājus, kad jūs strauji pielietojat bremzes.

Maksimāla saķere ar minimālu piepūli.

Progresīvā vilkmes kontroles sistēma TCS novērš riteņu izslīdēšanu un nodrošina labāko iespējamo saķeri, veiktspēju un stabilitāti, kad tā nepieciešama visvairāk. Kad tiek uzņemts ātrums, sistēma pastāvīgi uzrauga un pielāgo uz katru riteni nogādātās jaudas daudzumu, nodrošinot maksimālu kontaktu un saķeri ar ceļu.

Drošāka bremzēšana neatkarīgi no automobiļa noslodzes.

Tourneo Custom ir apvienota bremžu pretbloķēšanas sistēma ABS un elektroniskā bremžu spēka sadales sistēma EBD, kas līdzsvaro bremzēšanas spēku starp priekšējo un aizmugurējo asi atkarībā no automobiļa noslodzes. Rezultāts ir efektīva bremzēšana un stūrēšanas stabilitāte, kas ir īpaši svarīgi, bremzējot līkumā, kā arī ātrāka apstāšanās īsākā ceļa posmā neatkarīgi no apstākļiem.

Papildu jauda avārijas bremzēšanas situācijās.

Avārijas bremzēšanas palīgsistēma EBA palīdz automobilim sasniegt maksimālu bremzēšanas efektivitāti ārkārtas situācijās. Tā uztver autovadītāja bremzēšanas rezultātā radīto bremzēšanas spiedienu un, ja nepieciešams, to automātiski palielina. Lai vēl vairāk saīsinātu bremzēšanas ceļu, jaunā hidrauliskā aizmugurējo bremžu spiediena palielināšanas sistēma ārkārtas bremzēšanas situācijā rada papildu bremžu spiedienu aizmugurējās bremzēs, kad ir aktivizēta ABS.

Pastāvīga aizsardzība pret apgāšanos.

Pretapgāšanās sistēma ROM uzrauga Tourneo Custom un uztver bīstamas situācijas, kas var izraisīt automobiļa apgāšanos. Sistēma aktivizē ESC, kas pārņem kontroli pār braukšanas ātrumu un atjauno stabilitāti.

Uzlabota gaisa drošības spilvenu sistēma.

Jaunā Tourneo Custom standartaprīkojumā ir iekļauti aizkarveida, autovadītāja, blakussēdētāja un sānu gaisa drošības spilveni, kā arī jaunākā spilvenu aktivizācijas sistēma.

Labākā aizsardzība, pateicoties īpaši izturīgam karkasam.

Jaunā Tourneo Custom karkass ir veidots no īpaši augstas izturības ar boru leģēta tērauda. Ar boru leģētais tērauds un citi augstas izturības tērauda materiāli veido vairāk nekā 40% karkasa, tostarp pasažieru drošības rāmi. Tas nozīmē, ka automobilis ir ļoti viegls un triecienizturīgs. Ir uzlabots arī karkasa dizains, veicot vairāk nekā 4500 datorsimulāciju un 30 automobiļa sadursmju testus.

Vēl drošāka centrālā atslēga ar tālvadību.

Jaunā Tourneo Custom standartaprīkojumā ir iekļauta centrālā atslēga ar tālvadību. Un šī jaunā aizslēgšanas sistēma ir drošāka nekā jebkad, jo ar to ir iespējams atvērt vienas durvis, pārējās atstājot aizslēgtas. Pārējās durvis paliek aizslēgtas, līdz tiek aktivizēts slēdzis autovadītāja durvīs. Tas pats slēdzis kontrolē arī visu durvju atslēgšanu vai aizslēgšanu.

Slēdzenes ar aizsardzību pret atmūķēšanu.

Visas durvis ir aprīkotas ar atmūķēšanas aizsardzības funkciju, kas neļauj ielauzties automobilī, izmantojot urbi vai kalti.

Uzlabota atslēga, kas padara centrālās atslēgas sistēmu divreiz drošāku.

Uzlabotā atslēga padara automobiļa nozagšanu divreiz grūtāku, jo tai ir raidītājs ar diviem kanāliem, kas nozīmē, ka atslēgu ir praktiski neiespējami noskenēt vai nokopēt. Lādējamā atslēga ir aizsargāta pret viltošanu, ūdensizturīga un noturīga pret ikdienas slodzi.

Papildaprīkojumā pieejama augsta līmeņa signalizācija.

Jaunā Tourneo Custom papildaprīkojumā ir pieejama perimetra signalizācija, kas tiek aktivizēta, kad durvis vai dzinēja pārsegs tiek atvērts ar varu.